19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Kur un kā meklēt dzīvesvietu Dānijā?

Viens no svarīgākajiem jautājumiem pirms došanās uz Dāniju ir par to kur un kā meklēt dzīvesvietu Dānijā. Atceros kā es pirms došanās prom jau sāku meklēt dzīvesvietu, bet ārpus pilsētas nosaukuma es neko vairāk nezināju. Dažādi jautājumi nāca prātā, kas šo procesu padarīja šķietami grūtāku.

Līdzīgi kā ss.lv un citi mūsu portāli, saprotams, ka arī Dānijā tādi ir. Apskatīšu arī pāris no tiem kuriem es pievērstu uzmanību. Svarīgi zināt, ka 95% gadījumu visos portālos piedāvājumi būs vienādi vismaz skatoties manus reģionus ( ap Horsens, 8700 ).

Lejebolig.dk Lejebolig.dk

Viens no lielākajiem portāliem, izveidots 2003. gadā. Lai sazinātos ar dzīvokļa izīrētāju nākas maksāt 29DKK ( ~3.90EUR ), lai iegūtu plus paku, kas dod papildus opcijas kā paziņojumus par jauniem dzīvokļiem utt. Pēc 14 dienām 299DKK ( ~40.17EUR ) par mēneša abonamentu.

Kā portāla plusu uzskatu angļu valodu, jo nav daudz tādu portālu, kas savu informāciju piedāvātu angliski.


Boligportal.dk Boligportal.dk

BoligPortal ir manuprāt, lielākais portāls šajā sfērā. Šo portālu arī esmu izmantojis visvairāk. Liela daļa informācijas ir arī pieejama angliski. Ieteiktu šo portālu izmantot kā galveno sava dzīvokļa meklēšanai.

Makšāsanas process tieši tāds pats kā Lejebolig. Šeit 4 dienas 29DKK/3.90EUR, mēnesī 298DKK/40.04EUR vai divi mēneši par 425DKK/57.10EUR.

P.S. Pievienojoties FB grupām saistībā ar dzīvokļu meklēšanu, bieži studenti padalās ar telefona informāciju ja laipni pajautā, bet ieteiktu pašiem iegādāties abonamentu, lai uzzinātu visu vajadzīgo informāciju ātrāk.


DBA.dk

DBA.dk ir lielākais ss.lv tipa portāls kura īpašnieki ir ebay. Tur var atrast visu to pašu ko vien iedomājies atrast ss.lv Meklējot dzīvokli es diži šim portālam nepievērsu uzmanību, jo Boligportal ir mazāka konkurence un mazliet nopietnaki izīrētāji. Kā arī daudzi dzīvokļu sludinājumi ved tieši uz šiem portāliem.

Labā ziņa ir tā, ka portāls ir par brīvu, vari rakstīt, zvanīt.


Svarīgi zināt, ka visi šie dzīvokļi pazūd strausa ātrumā.. Bieži vien ir bijušas situācijas meklējot dzīvokli Horsens, 8700 kad atnākot paziņojumam uz telefonu, es apskatu sludinājumu, bildes, depozītu un zvanu.. pa šo brīdi ir pagājušas maksimums 2-3 minūtes un dzīvokli jau ir rezervējuši 3 cilvēki apskatīt nākošajā dienā. Tāpēc esi pacietīgs.

Dzīvoklim parasti ir 2 – 3 mēnešu depozīts + mēneša īre. Tas nozīmē, ka studentu un lielās pilsētās tev būtu jārēķinās ar vismaz 18 000DKK / 2418.00EUR pirmo maksājumu, kas iekļaus depozītu un pirmo mēneša īri.

Uzzini vairāk par dzīvokļu īri, depozītu un citām izmaksām.

Ievākšanās datumi parasti ir vai nu ~1. vai 15. Datums. Tas nozīmē to, ka mēneša maksājums var būt pilns vai daļējs.

Kaulēšanās ar summām šeit nenotiek, visi tie, kas dod uz īri savus dzīvokļus saprot reālo situāciju, ka nāks nākamais, kas būs spējīgs samaksāt pilno summu, tāpēc ja domā, ka ieiesi iekšā un nokaulēsi depozītu vai mēnešmaksu – novēlu veiksmi!

Sava dzīvokļa meklēšana visticamāk notiks tikai tad kad būsi ieradies jau Dānijā un saņemis savu CPR nummuru. Ja esi students tad papildus variants ir kojas, kas šeit ir principā tas pats, kas dzīvoklis. Summas būs lētākas mēnesī nekā dzīvoklī. Par kojām attiecīgi studentiem ir jāsazinās ar savu skolu, viņiem šī informācija ir un parasti jau laikus nosūta jums. Es zinu tikai par Horsens, 8700.

Droselbo

Kojas kuras līdz šim esmu redzējis daudzas ir krietni labākā stāvoklī nekā daži labi dzīvokļi. Tāpēc ir jāizvērtē pašam, kas ir tas ko tu vēlies.

Kā pagaidu vai ilgtermiņa variants tiem, kas nav saņēmuši savu CPR nummuru un vēlas atrast dzīvesvietu vēl atrodoties Latvijā iesaku Facebook grupas. Studentu grupās šie sludinājumi ir vairāk un biežāk, bet arī mūsu pašu Facebook grupās šad tad kāds piedāvājums parādās.

Latvieši DK ( lielākā grupa ) / Latvieši Dānijā / Latvieši Aarhus

Studentu grupas attiecīgi meklēt atkarībā no pilsētas. Vienkārši meklējot “Pilsēta students” vai “Erasmus pilsēta“.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi