8.9 C
Copenhagen
piektdien, oktobris 22, 2021

Darbs Dānijā – kur to meklēt?

Dānija ir iespēju pilna, bet ne vienmēr sanāk darbu atrast ātri. Citi sāk ar sezonas darbu Dānijā, citi jau spēj iegūt darbu Dānijā uzreiz. Šoreiz īsumā par “Darbs Dānijā“.

Ja Dānijā vēl neesi bijis tad pirms tur dodies, noteikti sagatavo visus dokumentus. Tev noteikti būs vajadzīgs CPR ja vien nebrauc strādāt pie kāda pazīstamā. Ja dodies Sezonas darbā tad ir iespēja iztikt bez CPR, bet tas ir atkarīgs no darba devēja. Noteikti izplāno dzīves vietas plānus. Sezonas darbi piedāvā arī vietas kur palikt, bet tas nav garantēts. Par dzīvesvietas meklēšanu jau esmu rakstījis – Kur un kā meklēt dzīvesvietu Dānijā? 

Sezonas darbi Dānijā ir dažādi – Ūdeļu fermas, celtniecība, ziemā uz “fireworks” pakošanu, zemenes, zirņi, u.c.

Ja meklējat darbu Dānijā, tad bez reģistrēšanās un bez maksas varat saņemt palīdzību un informāciju par darba iespējām vietējā nodarbinātības dienestā. Visā valstī ir 94 šādi centri. Tādējādi gandrīz visās pašvaldībās darbojas nodarbinātības dienesti.

Darbs Dānijā, manuprāt, ir viegls. Diezgan ātri no “Vikar” aģentūrām var iegūt līgumus. Iegūstot līgumu atliek tikai doties uz darbu, saņemt algu un atpūsties. Ja vēlies iest ierasto ceļu un sūtīt pieteikumus tad Jobindex un Jobnet tev palīdzēs. Es gan šiem diži uzmanību nepievērstu ja vien neesi jau kvalificēts speciālists. Darbs Dānijā

Es uzskatu, ka doties jau pie kāda paziņas un uz vietas meklējot darbu ir lielākas iespējas. Daudzi cilvēki ir atraduši darbu pievienojoties kā “Vikar” un pēctam iegūstot līgumu no uzņēmuma. Ja vēlies šo procesu sev atvieglot tad noteikti ieteiktu nokārtot “autokariņa” apliecību un to iztulkot angliski. Ar to arīdoties uz Vikar aģentūram.

Komentāri no FB par darbu Dānijā.

 

Darbs Dānijā

Latvieši Dānijā

 

Kā redzams darbu iegūt nav tik liela problēma. Bieži vien problēma ir dzīvesvietas atrašana. Sezonas darbam gan šis nebūs liels šķērslis, jo kā jau minēju, bieži vien tiek piedāvātas naktsmājas.

Svarīgi zināt, ka Dāņiem nav īsti tādas “minimālās” algas, bet ir noteiktas no arodbiedrībām ko vajadzētu saņemt. 110DDK/stundā pirms nodokļiem. Ir protams arī dzirdēts par 90DKK/stundā, bet 110DKK ir biežākais ko katrs saņem sākumā. Strādājot ilgāku laiku bez specializācijas var saņemt no 130 – 160DKK/stundā. Jāskatās protams uz to kāds darbs, kādos apstākļos utt.

Šeit arī mazliet Forbes runā par Dānijas algām.

The average minimum wage for all private and public sector collective bargaining agreements is approximately DKK 110 ($20) per hour, exclusive of pension benefits. The Danish “minimum wage” of $20 or $21 is actually an average of all minimum wages across a variety of sectors.

Citos rakstos jau minēju, ka svarīgi ir arī kur plāno dzīvot. Kopenhāgenā ir sava veida darbi un vairāk var tikt “sveikā” ar angļu valodu. Vidienē jau valoda ir svarīgāka. Tie, kas plāno palikt Dānijā uz ilgāku laiku ir iespējami arī Dāņu valodas kursi par brīvu no pašvaldības.

Papildus pievienots raksts: DĀNIJAS DARBA TIRGUS TURPINA LABU FORMU: AUGUSTA SKAITĻI

Facebook Komentāri

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

‘Tā ir ļoti īpaša diena’: Dānija reaģē uz kafejnīcu, restorānu un muzeju atkārtotu atvēršanu

Dānijas bāri, kafejnīcas, restorāni un muzeji trešdien atsāka darbu, piešķirot dzīvei Kopenhāgenā normālu izskatu. Skandināvijas valsts pagājušajā nedēļā nolēma...

Vācija dod zaļo gaismu pasaules garākajam dzelzceļa un ceļu tunelim uz Dāniju

Vācijas augstākā tiesa otrdien apstiprināja pasaulē garākā dzelzceļa un autoceļu tuneļa būvniecību, kas, domājams, samazinās brauciena laiku no Vācijas ziemeļiem līdz Dānijai.

Dānijas koronas mutācija – visas ūdeles ir jālikvidē

Dānijas ūdelēs ir atrasta īpaša korona mutācija ( 'coronamutation' ). Tas, iespējams, varētu nopietni apdraudēt sabiedrības veselību visā pasaulē.

Dānija gatavojas brīdināt par ceļošanu uz Lielbritāniju palielinoties Covid-19 gadījumiem

Visticamāk, ka Apvienotā Karaliste tiks pievienota to valstu sarakstam, uz kurām Dānija iesaka izvairīties doties. Saskaņā ar Eiropas Slimību...

Citi jaunumi

Dānijas “iesaldētā” atvaļinājuma nauda: kā tā darbojas un kādas ir problēmas ar izmaksāšanu?

Cilvēki, kuri ir nodarbināti Dānijā, var cerēt uz šā gada oktobri, kad varēs izmaksāt tā saucamo “iesaldēto svētku naudu”.

Dānija zaudē popularitāti kā darba izvēli ES pilsoņiem

Ārzemju darbaspēka pieaugums Dānijā ir šobrīd zemākais rādītājs kopš 2013. gada. Cilvēku skaita samazināšanās, kas pārceļas uz dzīvi valstī,...

Darbs Latvijā ar YOURMOVE.lv

Esam jau daudz runājuši par darbu Dānijā, bet ne reizi neesam pieminējuši darba iespējas Latvijā tiem, kas jau izmācījušies vai vienkārši vēlas doties mājās.. uz...

Dānijas priekšlikums pieņemt darbā kvalificētu ārzemju darbaspēku tiek noraidīts

Priekšlikums, kas tika iesniegts šā mēneša sākumā, kas Dānijas uzņēmumiem atvieglotu darbā pieņemšanas kārtību kvalificētiem darba ņēmējiem no ārzemēm, tika noraidīts, kad valdība pirmdien...
Facebook Komentāri