19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Auto ar Latvijas numuriem Dānijā?

Viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem par to vai drīkst pārvietoties ar auto Dānijā kuram ir Latvijas numur zīmes? Drīkst pārvietoties kamēr neesi saņēmis CPR numuru. Līdzko tev ir šis CPR numurs tu nedrīksti vadīt ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekli neatkarībā no tā vai tas pieder tavai mammai, tētim, brālim, uzņēmumam vai kaimiņu Jānim. Es šo iemācījos sliktākajā ceļā kādā var – satikties ar SKAT un samaksāt sodu.

Vairs nestrādā agrākais izbraukt ārā ik pa 30 dienām. Ja tev ir CPR tad pirms iebraukšanas Dānijā tev ir jāinformē SKAT par to, ka tāds un tāds transportlīdzeklis iebrauc Dānijā šādos datumos un tad ja nekļūdos tad 14 dienas drīksti pārvietoties. Pēctam jāizbrauc vai arī jāpārreģistrē auto uz DK numuriem.

Noteikti būsi dzirdējis par atļaujām un jā, tādas ir, bet iegūt viņu ir laimes spēle. Loteriju var spēlēt uz:

  1. Sieva/Vīrs dzīvo Latvijā un bieži ir jābrauc apciemot. Vislabāk nostrādāt ja ir vēl bērns.
  2. Poļiem ir strādājis – liela lauksaimniecība kura ir īpašumā un ir jābrauc kopt.
  3. ERASMUS students
  4. Uzņemuma auto
  5. Plānots uzturēties Dānijā mazāk kā 185 dienas ( būtu jāstrādā 100% )

Ar to arī ir viss. Kāds ar laiku komentāros noteikti var ierakstīt papildus variantus, bet šie ir pārsvarā galvenie.

Problēma ar šīm atļaujām ir tā, ka var būt identiskas situācijas, pat identiskas mašīnas – viens saņems atļauju, otrs nē. Šī ir tīrākā loterija un pilnibā atkarīga no SKAT darbinieka garstāvokļa.

Uzņemuma auto ir viens no vieglākajiem veidiem, bet ne vienmēr strādāt un neesmu informēts, kas notiek kad šī atļauja beidzas ( parasti pēc gada ). SKAT noteikumos ir, ka jāatzīmē kilometri kur un kāpēc dodas, bet vai realitātē tas tiek prasīts – nezinu. Tomēr, ja auto ir uz uzņēmuma vārda un tev kā darbiniekam ir jābraukā Danija, Vācija utt tad ir iespēja saņemt atļauju uz gadu pārvietoties ar šo auto Dānijā. Atļauja tiek dota vienīgi tev, tas nozīmē, ja kāds cits ir pie stūres apstādināšanas brīdī tad mašīna ir nost un sods.

Pieteikties atļaujai var šeit!

Iepriekš jāsamaksā 400DKK / ~53EUR. Nesamaksājot šo atļaujas pieteikums netiek izskatīts. Kā arī ir vajadzīgs CPR numurs.

Uzzini jau laikus aptuveno summu cik būtu jāmaksā par mašīnas reģistrēšanu Dānijā. ( Izmanto Google Translate )

P.S. Jau laikus pievienošu, ka jā, ir latvieši, kas brauc jau mēnešiem / gadiem ar LV numuriem bez problēmām. Viss ir atkarīgs no tā kur dzīvo, ja dzīvosi laukos un brauksi ar auto 1x nedēļā pēc piena tad diezvai problēmu būs. Arī policija nav tie, kas kaut ko tev darīs, bet tieši SKAT kopā ar policiju. Ja dzīvo lielākā pilsētā kur policija un SKAT braukā biežāk tad sevis paša dēļ vai nu auto liec nost un sūti prom uz Latviju vai piereģistrē šeit. Sods būs liels, sods būs jāmaksā neatkarībā no tā vai auto atstāj viņiem un aizbēdz prom no Dānijas. Tāpēc ja vien negribi sodu, brauc ar riteni vai sabiedrisko transportu.

Atjaunota informācija 19. Jūnijā 2017. gadā. 

  • Atjaunoti linki uz jauniem. SKAT ir mainījis pāris vietas savā mājaslapā tāpēc viens no šeit esošajiem nestrādāja.
  • Nav iespējams saņemt atļauju no SKAT ja auto īpašnieks ir līzinga kompānija.

 

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi