8.9 C
Copenhagen
piektdien, oktobris 22, 2021

Dānija zaudē popularitāti kā darba izvēli ES pilsoņiem

Ārzemju darbaspēka pieaugums Dānijā ir šobrīd zemākais rādītājs kopš 2013. gada.

Cilvēku skaita samazināšanās, kas pārceļas uz dzīvi valstī, varētu ietekmēt Dānijas ekonomiku. Īpaši ES pilsoņi ir sākuši retāk izvēlēties Dāniju kā darba vietas meklēšanu. 2019. gada pēdējos deviņos mēnešos valstī strādājošo ES pilsoņu skaits nav palielinājies.

Šī tendence ir satraucoša, uzskata Niklass Praefke, ekonomikas speciālistu arodbiedrības Ledernes Hovedorganisation (LH) galvenais ekonomists.

“Ja šī tendence tā turpināsies, ka mēs faktiski zaudējam ārzemju darbaspēku, tad tās būs ļoti nopietnas galvassāpes Dānijas ekonomikai,” sacīja Børsen.

Dānijas darba tirgū šobrīd ir aptuveni 290 000 ārvalstu pilsoņu. Bet pieplūdums tagad ir palēninājies. 2019 gadā Dānijas darba tirgū ienāca 9476 ārvalstu pilsoņi, kas ir mazāk salīdzinājumā ar 2018. gada rādītāju 17 365 un pirmo reizi kopš 2013. gada, kad ārvalstu darbaspēka pieaugums ir mazāks par 10 000 cilvēku.

Šī tendence ir vēl izteiktāka, ja ņemam tikai ES pilsoņus. 2019. gadā Dānijā no ES ieradās 1 416 jauni darbinieki, savukārt iepriekšējā gadā bija 8 462 jaunpienācēji no ES.

Orhūsas universitātes ekonomikas profesors Maikls Svārers sacīja, ka lejupslīde ir strauja, it īpaši attiecībā uz cilvēkiem no Austrumeiropas valstīm.

“Ārzemju darbaspēks izpilda prasības, kad Dānijas darbaspēks to nespēj,” Svērers sacīja Børsenam.

“Un, ja mēs nevaram ievest ārzemniekus, tas palielina sastrēgumu risku un vājina uzņēmumu konkurētspēju,” viņš piebilda.

LH aicināja politiķus atvieglot šo jautājumu, atvieglojot uzņēmumiem darbā pieņemšanu ārpus ES.

Kā alternatīva jāīsteno reformas, lai mudinātu dāņus strādāt vairāk, lai novērstu zemu izaugsmi, paziņoja organizācija.

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

‘Tā ir ļoti īpaša diena’: Dānija reaģē uz kafejnīcu, restorānu un muzeju atkārtotu atvēršanu

Dānijas bāri, kafejnīcas, restorāni un muzeji trešdien atsāka darbu, piešķirot dzīvei Kopenhāgenā normālu izskatu. Skandināvijas valsts pagājušajā nedēļā nolēma...

Vācija dod zaļo gaismu pasaules garākajam dzelzceļa un ceļu tunelim uz Dāniju

Vācijas augstākā tiesa otrdien apstiprināja pasaulē garākā dzelzceļa un autoceļu tuneļa būvniecību, kas, domājams, samazinās brauciena laiku no Vācijas ziemeļiem līdz Dānijai.

Dānijas koronas mutācija – visas ūdeles ir jālikvidē

Dānijas ūdelēs ir atrasta īpaša korona mutācija ( 'coronamutation' ). Tas, iespējams, varētu nopietni apdraudēt sabiedrības veselību visā pasaulē.

Dānija gatavojas brīdināt par ceļošanu uz Lielbritāniju palielinoties Covid-19 gadījumiem

Visticamāk, ka Apvienotā Karaliste tiks pievienota to valstu sarakstam, uz kurām Dānija iesaka izvairīties doties. Saskaņā ar Eiropas Slimību...

Citi jaunumi

Dānijas “iesaldētā” atvaļinājuma nauda: kā tā darbojas un kādas ir problēmas ar izmaksāšanu?

Cilvēki, kuri ir nodarbināti Dānijā, var cerēt uz šā gada oktobri, kad varēs izmaksāt tā saucamo “iesaldēto svētku naudu”.

Darbs Dānijā – kur to meklēt?

Dānija ir iespēju pilna, bet ne vienmēr sanāk darbu atrast ātri. Citi sāk ar sezonas darbu Dānijā, citi jau spēj iegūt darbu Dānijā uzreiz....

Darbs Latvijā ar YOURMOVE.lv

Esam jau daudz runājuši par darbu Dānijā, bet ne reizi neesam pieminējuši darba iespējas Latvijā tiem, kas jau izmācījušies vai vienkārši vēlas doties mājās.. uz...

Dānijas priekšlikums pieņemt darbā kvalificētu ārzemju darbaspēku tiek noraidīts

Priekšlikums, kas tika iesniegts šā mēneša sākumā, kas Dānijas uzņēmumiem atvieglotu darbā pieņemšanas kārtību kvalificētiem darba ņēmējiem no ārzemēm, tika noraidīts, kad valdība pirmdien...
Facebook Komentāri