Dzīvokļu īre, depozīts un citas izmaksas Dānijā.

Dzīvokļu īre ir viena no lielākajām izmaksām mēnesī ar ko ir jārēķinās Dānijā. Papildus pie izmaksām ir jārēķinās ar depozītu ievācoties dzīvoklī, elektrību, siltumu, ūdeni, minimālo TV paku un nodokli par elektronikas lietošanu.

Dzīvokļu īre, depozīts un citas izmaksas Dānijā.

Dzīvokļa īre ir ļoti atkarīga no pilsētas, ja mēs par piemēru ņemam Horsens, 8700 tad summas ir no 3000DKK / 403EUR līdz 5000DKK / 671EUR. Meklējot dzīvokli es ņemtu vidus ceļu pirms došanas uz Dāniju ja ir vēlme rēķināt plānotās izmaksas.

Ja mēs ņemsim Aarhus Vai Copenhagen tad tur cenas ir krietni augstākas un attiecīgi to ko tu maksā par dzīvokli Horsens tu maksāsi tur par istabu. Ja ir vēlme ietaupīt un ir transports tad ieteiktu skatīties ārpus lielajām pilsētam. Bieži vien 10 – 15km tālāk no vēlamās pilsētas summas var krietni atšķirties.

Vairāk par to kur un kā meklēt dzīvesvietu vari lasīt šeit.

Depozīts

Pirms ievākšanās dzīvoklī ir jāsamaksā depozīts, kas parasti ir 2 – 3 mēnešu īres maksa + viena mēneša īre. Es rēķinātos ar 18 000DKK / 2419EUR kā minimālo summu, kas ir jāmaksā, ja ir vēlme pēc paša dzīvokļa.

Sliktā ziņa par depozītu, ka lielu daļu no šīs summas tu atpakaļ nesaņemsi. Izvācoties no dzīvokļa īpašnieks apskata dzīvokli un novērtē to. Neatkarībā no sienu kvalitātes tev būs no sava depozīta jāsamaksā par krāsošanu, kas nav lēts prieks. Tāpēc nebrīnies ja no 18 000DKK tu atpakaļ saņem 5000DKK. Ir bijuši arī gadījumi kad īpašnieks liek maksāt tev par bojājumiem kurus tu neesi izdarījis, tāpēc ir jābūt uzmanīgam ar to ko paraksta un kāds ir uzņēmums vai privātpersona no kura tu īrēsi šo dzīvokli.

Ja vēlies īrēt tikai istabu, kas bieži vien ir studentu gadījums tad situācija ir krietni draudzīgāka. Horsens istaba no studentiem sākas no 1800DKK / 241 EUR + komunālie maksājumi. Arī depozīts parasti ir draudzīgāks. Īrējot istabu es rēķinātos ar 6000DKK / 806EUR, kas būtu jāmaksā pirmajā maksājumā.

Papildus izmaksas ar kurām rēķināties

Saprotams, ka īrējot istabu šie maksājumi tiek sadalīti uz cilvēku skaitu, ja īrē dzīvokli viens pats tad attiecīgi visi maksājumi ir uz tevi.

Ik pa 3 mēnešiem ir jāmaksā par elektrību, siltumu, ūdeni un minimālo TV paku. Labā ziņa ir tā, ka tuvujoties gada beigām vai sākumam tava samaksātā summa par elektrību un siltumu var būt zemāka. Sliktākajā gadījumā arī lielāka. Tiek aprēķināts izmantotais un ja esi izmantojis mazāk nekā samaksājis tad tev par to nav jāmaksā.

TV paka ir nemainīga un noteikta prasība pat ja nav TV. Ik pa trīs mēnešiem ap 180DKK / 24EUR. Šim līdzīgs maksājums ir arī elektronikas nodoklis. Labā ziņa ir tā, ka es viņu nemaksāju, ir iespēja izšmaukt no tā pasakot attiecīgi, ka tev elektronikas nav. Galvenais nevilkt ārā iPhone ja viņi pie tevis ierodas un atteikt uzaicinājumam ienākt iekšā. Viņi nav tiesīgi to darīt ja vien neieaicini viņus iekšā. Summa ja nekļūdos bija ap 1000DKK / 130EUR gadā, bet tas ir aptuveni, jo cik ātri rēķinu saņēmu, tik ātri izmetu. Es dzīvoju mežā un izmantoju skolas datoru, zvanu ar 3310 Nokia – ja nu kāds jautā.

99% gadījumā tev būs vajadzīgs internets, ja īrē istabu tad cilvēki par to būs parūpējušies, ja nē tad summa svārstās no 100 – 200DKK / 13 – 26EUR mēnesī. Interneta kvalitāte ir daudzmas apmierinošana, bet uz Lattelecom optiku necerēt, ar to būs jāsamierinās.

Par papildus maksājumiem mēnesī es iedomāties vairs nevaru.

Rezumējot sanāk tā:

Dzīvokļa vai istabas īre katru mēnesi. Summa atkarīga no atrašanās vietas. Katrus trīs mēnešus visi pārējie rēķini, kuriem nevajadzētu būt vairāk par 1000DKK / 130EUR mēnesī ja ir pašam savs dzīvoklis. Ja istaba tad attiecīgi parasti sadala uz cilvēku skaita.

Atgādināšu, ka šīs izmaksas ir tikai no manas pieredzes un 2 dzīvokļiem kuros esmu dzīvojis, abi Horsens, 8700. Kopenhāgenā šie maksājumi varētu būt lielāki un gan jau kāds ar laiku komentāros pastāstīs savu pieredzi kā ir citās pilsētās.

Papildus avots, kas var dot mazu priekšstatu par izmaksām Dānijā, atgādināšu tie ir vairāk +- rādījumi un atšķiras no pilsētas, kur un kā iepērkas.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.
Exit mobile version