19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

10. Maijā uzzināsim ko Dānijā iesāks ar Covid ierobežojumiem

Dānijas valdība vēl neizlems, kurus ierobežojumus atcelt nākamos līdz 10. maijam, svētdien intervijā Dānijas televīzijai sacīja valsts premjerministre Mette Frederiksena.

Ierobežojumi, kas jāatceļ tā dēvētajā otrās atvēršanas otrajā posmā, varētu ietvert tirdzniecības centrus, kafejnīcas un restorānus vai skolas vecākiem skolēniem.
 
Bet Frederiksena sacīja, ka valdība vēlas būt piesardzīga un pieņemt lēmumus, balstoties tikai uz situāciju tajā laikā, kad tas ir plānots.
“Mēs pieņemsim lēmumu tikai ļoti tuvu 10. maijam,” viņa pastāstīja 21 Søndag programmā Dānijas sabiedriskajā raidorganizācijā DR.
 
“Šī slimība ir mānīga, un pēc dažām dienām viss varētu izskatīties savādāk. Ir nepieciešams laiks, lai pārietu no inficēšanās līdz nopietnai saslimšanai.”

Intervijā Frederiksens paskaidroja, ka gadījumā, ja valdība pārāk ātri vai pārāk vēlu atceļ ierobežojumus, tā riskē nodarīt kaitējumu cilvēku veselībai vai ekonomikai.
 
“Ja jūs ejat pārāk ātri, kļūstat nepacietīgs un pārāk daudz atveraties, tad mēs riskējam, ka infekcija izplatīsies un mēs zaudēsim kontroli, ko pirmo reizi esam panākuši. Bet tieši pretēji, ja mēs esam pārāk piesardzīgi un lēni, tad ir arī citi riski. “
 
Dānijas parlamenta partijas pašlaik apspriež nākamo posmu valsts atvēršanā, pamatojoties uz informāciju, ko sniegusi valsts infekcijas slimību aģentūra SSI.

Frederiksena sacīja, ka pirmais apsvērums būs veselība, pēc tam, kam būtu vislielākā ekonomiskā ietekme, pēc tam – kā pasākumi ietekmē sociālo dzīvi Dānijā.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi