19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Dānijas koronas mutācija – visas ūdeles ir jālikvidē

Dānijas ūdelēs ir atrasta īpaša korona mutācija ( ‘coronamutation’ ). Tas, iespējams, varētu nopietni apdraudēt sabiedrības veselību visā pasaulē.

Valdība vēlas nogalināt visus ūdeles Dānijā.

Tas ir tāpēc, ka Dānijas ūdeļu vidū ir bijusi mutācija, kas var apdraudēt nākamās covid vakcīnas iedarbību.

Bailes ir tādas, ka tas varētu sabojāt nākamās vakcīnas iedarbību, ja ļautu izplatīties šai mutācijai.

  • Laboratorijas Statens seruma institūts ir atradis piecus vīrusu piemērus ūdeļu audzētavās un 12 vīrusu piemērus cilvēkiem, kuriem ir samazināta jutība pret antivielām, preses konferencē par šo jautājumu sacīja premjerministre Mette Frederiksena (S). neilgi pēc pulksten 16 Viņa turpina: Citiem vārdiem sakot: mutācijas izraisītais vīruss var izraisīt risku, ka gaidāmā vakcīna nedarbosies tā, kā vajadzētu.

Sliktākajā gadījumā mutācija var izplatīties arī citās valstīs, padarot grūtāk tikt galā ar covid krīzi visā pasaulē, brīdina premjerministrs. Tas jāuztver “ārkārtīgi nopietni”, teikts.

  • Statens seruma institūta novērtējums ir skaidrs: turpinot ūdeļu audzēšanu pandēmijas laikā, pastāv ievērojams risks sabiedrības veselībai, tostarp iespējas novērst covid-19 ar vakcīnām, sacīja premjerministre Mette Frederiksena.

Miljardu dolāru eksports
Pēc Dānijas Veterinārās un pārtikas pārvaldes datiem Dānijā ir 1139 ūdeļu audzētāji.

207 no tiem ir bijusi corona infekcija, informē Dānijas Veterinārā un pārtikas pārvalde. 67 ūdeļu fermās ganāmpulki nonāvēti.

Ūdeļu audzētavas galvenokārt atrodas Jitlandes ziemeļos un rietumos, un trīs visvairāk skartās pašvaldības ir:

Hjørring: 41 ūdeļu audzētava ar koronavīrusu no 60
Jammerbugt: 39 ūdeļu audzētavas ar koronavīrusu no 72
Frederikshavns: 36 ūdeļu audzētavas ar koronavīrusu no 49
Atbildē Folketing Vides un pārtikas komitejai pagājušajā nedēļā tika paziņots, ka izmaksas, ja visas Dānijas ūdeles tiks nogalinātas, varētu sasniegt miljardu:

  • To aprēķina, pamatojoties uz datiem par inficēto ganāmpulku skaitu uz vienu 2020. gada 21. oktobris – ja visi infekcijas Dānijas ūdeļu ganāmpulki (aptuveni 1100) tiks nogalināti kā daļa no infekcijas, valstij tas izmaksās 2,3–2,8 miljardus. DKK – tūlītēja kompensācija ganāmpulkiem par dzīvniekiem un saimnieciskās darbības zaudējumiem, parlamenta atbildē rakstīja pārtikas, zivsaimniecības un dzimumu līdztiesības ministrs Mogens Jensens (S).

Preses konferencē Valsts policijas priekšnieks Thorkild Fogde sacīja, ka šodien Dānijā ir aptuveni 15-17 miljoni ūdeļu.

Kopējo iedzīvotāju nonāvēšana nozīmēs, ka ūdeļu audzēšana faktiski ir slēgta kā profesija vismaz vairākus gadus. Tomēr Dānijā faktiski nav aizliegts ūdeļu audzēšana.

Pagājušajā gadā kopējais Dānijas ūdeļu eksports sasniedza gandrīz piecus miljardus kronu. Neskatoties uz to, ka eksports bija zemākajā līmenī pēdējo desmit gadu laikā, ūdeļu eksports veidoja 0,7 procentus no kopējā Dānijas eksporta apjoma.

Šī iemesla dēļ Danske Bank galvenais ekonomists Las Olsens rudens sākumā ūdeļu ražošanu Dānijā nosauca par “nebūt ne mazsvarīgu” biznesu.

Avots

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi