19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

‘Tā ir ļoti īpaša diena’: Dānija reaģē uz kafejnīcu, restorānu un muzeju atkārtotu atvēršanu

Dānijas bāri, kafejnīcas, restorāni un muzeji trešdien atsāka darbu, piešķirot dzīvei Kopenhāgenā normālu izskatu.

Skandināvijas valsts pagājušajā nedēļā nolēma paātrināt tās atjaunošanos pēc Covid-19. Trešdienas vakarā faniem atļāva atgriezties tribīnēs, lai noskatītos Superlīgas, Dānijas pirmās divīzijas futbola līgas, noslēdzošo maču.

“Pandēmija nav beigusies …, bet šķiet, ka tā tuvojas pēdējai nodaļai,” aģentūrai AFP sacīja Darsijs Millars, kuram pieder kafejnīca Kopenhāgenas centrā. Viņa kafejnīcas terasē regulāri cilvēki ar prieku apsēdās un iemalkoja kafiju no “īstajām” tasītēm.

Dažu kilometru attālumā Nacionālais muzejs ir uzcēlis nelielas teltis, lai pārbaudītu, vai katrs apmeklētājs valkā sejas masku un vai viņam ir “Covid pase”.

Covid pase – kas apliecina, ka persona pēdējo 72 stundu laikā ir vai nu saņēmusi negatīvus rezultātus, ir vakcinēta vai nesen atveseļojusies no Covid-19, ir nepieciešama, lai ieietu muzejā un atrastos restorānā, kur rezervācija ir obligāta, izņemot āra terases.

Neskatoties uz ierobežojumu samazināšanos, vidusskolēni daļēji turpina mācīties tālmācībā, un daudzi cilvēki joprojām strādā mājās.

Naktsklubi joprojām ir slēgti, bet kinoteātri, teātri un koncertzāles būs atvērti no jauna 6. maijā.

Valdība ir paziņojusi, ka mērķtiecīga slēgšana var būt nepieciešama, ja vīrusa izplatīšanās paātrināsies.

Ar 5,8 miljoniem iedzīvotāju Dānijā jaunie Covid-19 gadījumi ir samazinājušies līdz četrreiz zemākam līmenim nekā decembrī, kad tā daļēji pārtrauca darbību, slēdzot skolas un nebūtiskus veikalus, kas kopš tā laika ir atkal atvērti.

Tikmēr Dānijas vakcinācijas kampaņa ir palēnināta ar lēmumu pilnībā atteikties no AstraZeneca vakcīnas, jo pastāv bažas par retām, bet nopietnām blakusparādībām, taču sagaidāms, ka līdz augustam visi pieaugušie tiks pilnībā vakcinēti.

Līdz šim 9,3 procenti iedzīvotāju ir saņēmuši divas devas, bet 19,3 procenti ir saņēmuši pirmo devu.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi