8.9 C
Copenhagen
piektdien, oktobris 22, 2021

7 Interesanti fakti par Dāniju

Šoreiz mazliet savādāka informāciju par Dāniju. Bieži vien tādu liektu kā faktus par konkrētu valsti palaižam garām vai aizmirstam. Tāpēc šeit tāds mazs atgādinājums – Interesanti fakti par Dāniju.

  1. Viena no laimīgākajām valstīm pasaulē
    Dānija vairākkārt ir nosaukta par pasaules laimīgāko valsti, un tā joprojām ir ANO pasaules laimes ziņojuma topā.
  2. Vecākais karogs pasaulē
    Pirmoreiz atzīts 1219. gadā, Dānijas karogs “Dannebrog” joprojām ir vecākais valsts karogs pasaulē, kuru joprojām izmanto neatkarīga tauta. Kā katru gadu mēs to svinēsim ar daudz Dāņu karogiem visur apkārt.
Photo by Markus Winkler on Unsplash

3. Dānijas iecienītā mīklas ‘bulciņas’ izcelsme ir Vīnē
gados daži austriešu maiznieki apmetās uz dzīvi Dānijā un ieviesa iemīļoto mīklas izstrādājumu. Šī iemesla dēļ dāņu konditorejas izstrādājumus Dānijā faktiski sauc par “wienerbrød” vai “Vīnes maizi”. Bet hey, glabāsim šo labi slēpto noslēpumu mūsu starpā? (Jo mēs noteikti esam pilnveidojuši konditorejas izstrādājumus.)

4. Dānijā nav neviena kalna, tāpēc riteņbraukšana nekad nav kalnā
Dānija visā pasaulē ir pazīstama ar savu velosipēdu kultūru, un tas, ka mūsu valsts ir diezgan līdzena, noteikti ir priekšrocība šajā jautājumā. Bet visā valstī ir arī vairāk nekā 12 000 km veloceliņu un joslu, kas Dānijā riteņbraukšanu padara drošu un ievērotu pārvietošanās veidu. Mums pat patīk braukt ar velosipēdu tādā mērā, ka 75% turpina braukt ar velosipēdu visu ziemu, un mums ir Riteņbraukšanas vēstniecība.

5. Vairāk nekā 50% kopenhāgenas iedzīvotaji katru dienu brauc uz un no darba ar riteni
Patiesībā kopenhāgenieši katru dienu pārvietojas vidēji 3 km, un tas nozīmē, ka cilvēki katru dienu Kopenhāgenā apbrauc zemeslodei apkārt ar velosipēdu 35 reizes.

6. LEGO® izgudroja daņi
Pasaulē slaveno LEGO® ķieģeli 1949. gadā Billundā izgudroja dānis Ole Kirk Christiansen. Mūsdienās jūs varat apmeklēt oriģinālo LEGOLAND® un uzzināt vairāk par šo slaveno rotaļlietu vietnē LEGO® House. Un vai jūs zinājāt, ka pats nosaukums patiesībā ir saīsinājums no “Leg godt”, kas nozīmē labi spēlēt?

Photo by Omar Albeik on Unsplash

7. Dānijā Okeāns no jums nekad nebūs tālāk par 52km
Ja Dānijā meklējat īstu izaicinājumu, mēģiniet vienā brīdī neredzēt okeānu. Šis ir viens izaicinājums, kuru jūs, visticamāk, nevarēsit izpildīt, jo Dānijā Okeāns nekad nebūs tālāk par 52km.

Šis mazais raksts bija mūsu mazais mēģinājums izveidot ko mazliet savādāku no ierastajiem informatīvajiem rakstiem. Ja šī informācija noderēja, bija interesanta – padalies ar to tālāk vai ieraksti komentārā kādu savu faktu par Dāniju.

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

‘Tā ir ļoti īpaša diena’: Dānija reaģē uz kafejnīcu, restorānu un muzeju atkārtotu atvēršanu

Dānijas bāri, kafejnīcas, restorāni un muzeji trešdien atsāka darbu, piešķirot dzīvei Kopenhāgenā normālu izskatu. Skandināvijas valsts pagājušajā nedēļā nolēma...

Vācija dod zaļo gaismu pasaules garākajam dzelzceļa un ceļu tunelim uz Dāniju

Vācijas augstākā tiesa otrdien apstiprināja pasaulē garākā dzelzceļa un autoceļu tuneļa būvniecību, kas, domājams, samazinās brauciena laiku no Vācijas ziemeļiem līdz Dānijai.

Dānijas koronas mutācija – visas ūdeles ir jālikvidē

Dānijas ūdelēs ir atrasta īpaša korona mutācija ( 'coronamutation' ). Tas, iespējams, varētu nopietni apdraudēt sabiedrības veselību visā pasaulē.

Dānija gatavojas brīdināt par ceļošanu uz Lielbritāniju palielinoties Covid-19 gadījumiem

Visticamāk, ka Apvienotā Karaliste tiks pievienota to valstu sarakstam, uz kurām Dānija iesaka izvairīties doties. Saskaņā ar Eiropas Slimību...

Citi jaunumi

Dānija pagarinās robežkontroli uz robežas ar Vāciju

«Joprojām pastāv spiediens uz Eiropas ārējām robežām un problēmas, ko rada migranti, kas virzās cauri Eiropai,» skaidroja Stejberga. «Dānijai...

Kā Saeimas vēlēšanas nobalsojuši Dānijā dzīvojošie Latvieši

13.Saeimas vēlēšanās ārvalstīs darbojas 121 vēlēšanu iecirknis kopumā 45 valstīs. Tostarp Lielbritānijā, Dānijā, Jaunzēlandē, Dienvidkorejā, Japānā un citviet, kur Latvijas balsstiesīgie izmanto iespēju nobalsot...

Dānijas latviešu biedrība

Latviešu dāņu biedrība bieži rīko dažādus pasākumus latviešiem. Dānijas latviešu biedrība ir aktīvākā grupa Dānijā latviešiem ja tā varētu teikt. Dažādas aktivitātes notiek pāris...

Par LatviesiDanija.lv

Šī bloga ideja radās jau ļoti labu laiku atpakaļ kad biju jau ieradies Dānijā. Diemžēl dēļ skolas, darba un dažādiem Dānijas notikumiem nekad pie šīs idejas...
Facebook Komentāri