6.1 C
Copenhagen
pirmdien, marts 20, 2023

Dānija aizliedz lidojumus no Itālijas ziemeļiem

Dānija aizliedz lidojumus no Itālijas ziemeļiem, jo koronavīrusu infekciju skaits jau sasniedzis 156 iedzīvotājus.

No otrdienas Dānija nepieļaus ienākošos lidojumus no teritorijām, kuras koronavīrusa uzliesmojuma dēļ uzskata par paaugstinātu risku. Premjerministre Mette Frederiksena otrdien apstiprināja, jo Dānijā turpināja pieaugt kopējais koronavīrusu gadījumu skaits.

Otrdien pulksten 11 atjauninātie Pacientu drošības pārvaldes dati rāda 156 apstiprinātus koronavīrusa gadījumus Dānijā ar 875 cilvēkiem karantīnā. Tas nozīmē gandrīz 100 pieaugumu 24 stundu laikā.

Papildus Itālijas reģioniem ielidošanas aizliegums attiecas uz visām zonām, kuras Ārlietu ministrija koronvīrusa riska novērtējumā ir apzīmējusi ar “sarkanu”.

Attiecīgie Itālijas reģioni ir Lombardija, Emīlija-Romanja, Pjemonta, Veneto, Marke un Aosta ieleja.

Aizliegums attiecas arī uz visu Irānu; Ischgl Austrijā; Hubei province Ķīnā; Daegu pilsēta un Gyeongbuk province Dienvidkorejā. Aizliegums, kas stājas spēkā otrdien, sākotnēji tiek piemērots 14 dienas, bet to var pagarināt.

“Ir skaidrs, ka tas ietekmēs dāņus, kuri uzturas skartajos apgabalos, un tiks ietekmētas arī aviosabiedrības,” otrdien preses brīfingā, sacīja transporta ministrs Benijs Engelbrehts.

“Mums kā sabiedrībai ir nopietni jāuztver savi pienākumi, un valdība uzskata, ka tagad ir jāievieš lidojuma aizliegums,” sacīja Engelbrehts.

Turklāt iebraukšanai Dānijā visu dienu no “sarkanajiem” apgabaliem ir piemēroti jauni noteikumi.

“Personas, kas iebrauc Dānijā no“ sarkanajiem ”apgabaliem, vairs nevarēs iekļūt lidostā un vēlāk nevarēs izmantot sabiedrisko transportu,” preses brīfingā sacīja Frederiksens.

Varas iestādes pēta, vai tos pašus pasākumus var piemērot tiešajiem autobusiem, raksta Ritzau.

Dānijas Ārlietu ministrija savās oficiālajās ceļojumu vadlīnijās tagad iesaka īpaši rūpēties par koronavīrusu visai pasaulei. Ministrijas tīmekļa vietnē jūs varat būt informēts par Dānijas Ārlietu ministrijas ceļojumu padomiem attiecībā uz Itāliju un visām citām valstīm.

Dānijas Pacientu drošības pārvalde šobrīd piedāvā vairākas palīdzības līnijas cilvēkiem, kurus skārusi koronavīruss.

Mājas karantīnā esošie cilvēki var sazināties ar iestādi ar praktiskiem jautājumiem no plkst. 9:00 līdz 22:00. Attiecīgie tālruņu numuri ir 72 22 74 28 (Kopenhāgenas un Jaunzēlandes reģioni); 70 20 21 77 (Centrālā un Ziemeļjitlandes reģioni); un 29 31 98 63 (Dienviddānijas reģions).

Ir izveidota arī karstā līnija gan veselības aprūpes darbiniekiem, gan sabiedrībai, kurai ir jautājumi par koronavīrusu – 70 20 02 33.

Veselības aizsardzības iestādes Dānijā un citur uztraucas par potenciāli inficētiem cilvēkiem, kuri ierodas slimnīcās un pārnēsā vīrusu. Tāpēc jums vienmēr jāsāk, sazinoties ar ārstu pa tālruni. Atcerieties paziņot, ka, ja tas ir noticis, esat atradies infekcijas apvidū.

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi