19 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Dānija gatavojas brīdināt par ceļošanu uz Lielbritāniju palielinoties Covid-19 gadījumiem

Visticamāk, ka Apvienotā Karaliste tiks pievienota to valstu sarakstam, uz kurām Dānija iesaka izvairīties doties.

Saskaņā ar Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra datiem, kas uzrauga datus, raksta laikā kumulatīvās infekcijas Lielbritānijā pēdējās divās nedēļās ir 70,7 infekcijas uz 100 000 iedzīvotājiem.

Dānijas varas iestādes neiesaka ceļojumus, ja inficēšanās biežums pārsniedz 30 jaunus gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem nedēļā. 20. septembrī Apvienotajā Karalistē tika ziņots par 3899 jauniem gadījumiem, kas ir par 569 vairāk nekā pagājušajā nedēļā.

Pirmdien Lielbritānijas galvenais medicīnas darbinieks Kriss Vitijs brīdināja, ka valstī līdz oktobra vidum dienā varētu būt 50 000 Covid-19 gadījumu.

To valstu skaits, uz kurām Dānijas ārlietu ministrija neiesaka ceļot, ir pieaudzis, jo koronavīruss palielinās visā Eiropā. Pagājušajā nedēļā ministrija ieteica aizliegt visus nebūtiskos ceļojumus uz Šveici, Nīderlandi, Portugāli un Austriju.

Nebūtiski ceļojumi jau nav ieteikti arī Andorai, Beļģijai, Francijai, Horvātijai, Luksemburgai, Maltai, Monako, Rumānijai, Spānijai, Čehijai un Ungārijai. Konsultācijas nav juridiski saistošas, taču Dānijas tūristu patērētāju tiesības tiek anulētas, ja tās netiek ievērotas.

Image by Miroslava Chrienova from Pixabay

Papildus šīm valstīm Dānija patlaban neiesaka ceļot uz Igauniju, Somiju, Īriju, Islandi, Latviju, Lietuvu un Slovēniju tādu ierobežojumu dēļ kā karantīna, ko šīs valstis piemēro iebraucējiem no Dānijas.

Islandi varētu arī iestāties Apvienotajā Karalistē kā “aizliegtu” nebūtisku ceļojumu valsti paaugstinātu Covid-19 infekciju dēļ, vēsta Ritzau.

Cilvēkiem, kuri dzīvo valstīs, uz kurām Dānija neiesaka ceļot, ir pienākums norādīt tā dēvēto “cienīgo” (anerkendelsesværdigt) iemeslu iebraukšanai Dānijā. Tas var ietvert darba vai ģimenes iemeslus, bet ne tūrismu. Detalizētas norādes atrodamas Dānijas policijas vietnē.

ES un Šengenas valstu ceļošanas vadlīniju paraugs ceļotājiem prasa pārbaudi pēc atgriešanās no reģiona, kur pēdējo nedēļu laikā infekciju skaits ir pieaudzis līdz 50 vai vairāk jaunām infekcijām uz 100 000 iedzīvotāju.

Dānijas Ārlietu ministrijas publicētās ceļošanas vadlīnijas galvenokārt ir paredzētas Dānijas tūristiem. Biznesa ceļojumus var uzskatīt par “būtiskiem”, tas nozīmē, ka ceļošana uz Dānijas “aizliegto” personu sarakstu uzņēmējdarbības nolūkos nav obligāti ieteicama.

Atsevišķi uzņēmumi un darbinieki var “novērtēt, vai komandējums ir nepieciešams brauciens”, ministrija raksta pagājušajā nedēļā publicētajā paziņojumā.

“Mēs aicinām uzņēmumus un to darbiniekus ievērot Ārlietu ministrijas īpašos ceļojumu ieteikumus darījumu braucieniem un sekot līdzi vietējo ceļojumu ierobežojumiem attiecīgajā vēstniecības vietnē.”

Dānija arī neiesaka nebūtiskus ceļojumus uz valstīm, kas nav ES vai Šengenas zonas Eiropas valstis, un uz pārējo pasauli, izņemot Tunisiju.

Ārlietu ministrijas ieteicamo ceļojumu galamērķu saraksts tiek atjaunināts katru nedēļu plkst. 16:00 ceturtdienās, tāpēc situācijas uzlabošanās varētu nozīmēt, ka Lielbritānija izvairās no pievienošanās “aizliegto” valstu sarakstam, lai gan tas šķiet maz ticams.

Papildus infekciju skaitam Dānijas iestādes pārbauda arī testēšanu un pozitīvo testu procentuālo daudzumu. Ne vairāk kā pieciem procentiem no pārbaudītajiem rezultāti var būt pozitīvi.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi