3.4 C
Copenhagen
pirmdien, marts 20, 2023

Dānija plāno konfiscēt automašīnas un atņemt tiesības pārgalvīgiem autovadītājiem

Dānijas valdībai esot pilns pacietības mērs no pārgalvīgiem braucējiem un plāno ar to cīnīties. Iespējams skan amizanti, bet tie, kas ikdienā ir pārvietojušies Rīgā, noteikti sapratīs, ka Dānijā pārvietošanās ar automašīnu ir ļoti savādāka. Ja Latvijā ir pilns ar pārgalvīgiem vadītājiem tad Dānijā parasti tādu ir maz. Neskatoties uz to… Dānijai pārgalvīgie braucēji ir apnikuši.

“Vispārīgs noteikums”, kas paredz transportlīdzekļu konfiskāciju no pārgalvīgiem vadītājiem neatkarīgi no tā, vai vadītājam patiesībā pieder automašīna, ir daļa no ceturtdien valdības iesniegtā jaunā priekšlikuma par satiksmes likumiem.

Pašreizējie noteikumi jau ļauj policijai atsaukt neapdomīgu autovadītāju apliecības uz vietas, bet jaunie noteikumi varētu paredzēt, ka tā kļūst par obligātu, nevis par iespēju tiesībaizsardzības iestādēm.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem visas automašīnas, kuras izmanto neapdomīgi autovadītāji, pirms izsoles tiks konfiscētas, izņemot dažus izņēmumus. Tas attiecas pat tad, ja automašīna pieder līzinga kompānijai vai citai trešai personai. Līzinga kompānijas būtu tiesīgas pieprasīt kompensāciju no likumpārkāpēja.

Hekkerups ( tieslietu ministrs ) sacīja, ka uzņēmumi ir atbildīgi par to, kas vada viņu automašīnas, un viņiem ir jābūt rūpīgiem, pārbaudot klientus.

Jaunie noteikumi ļaus automašīnu nomas firmām pārbaudīt klientu tiešsaistes nodokļu datus, liedzot trešām personām ar sliktu finansiālo dzīvotspēju iznomāt savus transportlīdzekļus.

Valdības priekšlikumā ietvertas arī septiņas dažādas neapdomīgas braukšanas definīcijas.

Tajos ietilpst īpaši neapdomīga braukšana; braukšana pārsniedz atļauto ātrumu par vairāk nekā 100 procentiem; transportlīdzekļa vadīšana ar alkohola līmeni asinīs virs 2 promiles vai braukšanas apdraudēšana citiem.

Hekkerups atzina, ka stingri jaunie noteikumi var ietekmēt citus cilvēkus, nevis pārgalvīgus autovadītājus.

“Ja tā ir līzinga kompānija, tā ir taisnība, ka viņi automašīnu vairs neredzēs. Pirms automašīnu iznomāšanas uzņēmums gribētu rūpīgi pārdomāt un rūpīgi izpētīt. Viņi var celt kompensācijas prasības pret cilvēkiem, kuri pieķerti par neapdomīgu braukšanu, ”sacīja ministrs.

Viņš komentēja arī tādus automašīnu koplietošanas pakalpojumu lietotājus kā populārā lietotne GoMore, kas uzņēmumiem un privātpersonām ļauj īrēt īstermiņa automašīnas.

“Ja jūs aizdodat savu automašīnu, jums rūpīgi jāpārdomā, kam to aizdot. Mēs nerunājam par nejaušu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, ”viņš sacīja, uzsverot, ka neapdomīga braukšana tiek uzskatīta par smagu noziegumu.

Kristians Brends, interešu organizācijas Finans og Leasing (finanses un līzings) direktors, kritizēja priekšlikumu kā pārāk vienkāršotu.

“(Valdība) šauj, bet mērķa nav. Jūs faktiski sodāt līzinga kompāniju, nevis pārgalvīgu vadītāju, kurš uz ceļa ir bijis idiots, ”sacīja Brends.

Paredzams, ka valdības vispārējie priekšlikumi tiks iesniegti kā likumprojekts pavasara laikā, un ir sagaidāms, ka tas tiks pieņemts, ņemot vērā, ka opozīcijas liberālā partija jau ir iesniegusi salīdzināmu priekšlikumu.

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi