Dānijā varētu tikt paaugstinātas cigarešu cenas

Dāņi plāno paaugstināt cigarešu paciņas cenas no 40DKK uz 80DKK. Papildus cigarešu paciņas cenas paaugstināšanai līdz 80 kronām, Danske Regioner arī vēlas, lai veikali slēptu cigarešu paciņas veikalos no klientiem un, lai visi iepakojumi būtu neitrāli.

Organizācija cer, ka, runājot par šo jautājumu, palielināsies debates par smēķēšanas ietekmi uz veselību.

Jyllands-Posten uzskata, ka Dānijā katru gadu mirst aptuveni 13 600 cilvēku, kas saistīti ar smēķēšanu.

Pēdējo piecu gadu laikā Dānijā ir pieaudzis jauno smēķētāju skaits, un 28,5 procenti cilvēku vecumā no 16 līdz 24 gadiem smēķē katru dienu vai laiku pa laikam.

Danske Regioner valde, kas sastāv no vairāku politisko partiju pārstāvjiem, vienprātīgi atbalsta šo iniciatīvu. Liberāļu, sociāldemokrātu un dāņu tautas partiju valdes locekļi tādējādi nostājas pretī savas partijas nostājai šajā jautājumā.

Nacionālais sabiedrības veselības institūts direktors Mortens Grønbæk teica, ka cigarešu paciņas cena bija galvenais to patēriņa faktors.

„Mēs zinām, ka cena ir ļoti liela. Tam noteikti būs liela ietekme uz tabakas patēriņu jauniešu vidū, ”sacīja Grēdens.

Dānijas Vēža biedrība (Kræftens Bekæmpelse) un Dānijas Medicīnas asociācija ir iepriekš aicinājušas parlamentu veikt līdzīgus pasākumus kā Danske Regioner.

 

Šis neliekas, nekas nereāls, ja skatamies uz tuvumā esošo Vāciju. Tur cigarešu paciņas ir slēgtā skapī, attiecīgi tās neredz bērni, jaunieši utt. Arī cena ir salīdzinoši augstāk. To vai šis varētu īstenoties rādīs laiks. Manuprāt, paciņu slēpšana šai organizācijai varētu izdoties. Cigarešu paciņas cenas paaugstinājums, manuprāt vairos tikai nelegālo cigarešu daudzuma palielināšnos Dānijā.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.
Exit mobile version