19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Darbs Latvijā ar YOURMOVE.lv

Esam jau daudz runājuši par darbu Dānijā, bet ne reizi neesam pieminējuši darba iespējas Latvijā tiem, kas jau izmācījušies vai vienkārši vēlas doties mājās.. uz Latviju. Pats YourMove uzņēmumu pamanīju jau pirmsākumos, ja sākumā bija tāds “šķidrs” piedāvājums tad tagad ir tiešām kvalitatīvs resurss kur meklēt darbu vai sev svarīgu informāciju.

Darbs Latvijā ar YOURMOVE.lv

Neskatoties uz to, ka YourMove ir diezgan aktīvi sociālajos tīklos un daudzi jau par to zina, vēlos mazliet par šo tēmu parunāt.

Darbs Dānijā

“Spēks ir ar Tevi: Kāpēc pārcelties (vai mainīt darbu) tieši tagad?

Šobrīd ir vislabākais laiks, lai mainītu darbu – gan pārceļoties uz Latviju, gan tās iekšienē.

Kāpēc?

Darba tirgus elpo līdzi visai tautsaimniecībai, un tajā valda tādi paši pieprasījuma un piedāvājuma likumi kā citos tirgos. Ja Purvciemā ceļas ienākumu līmenis, un purvciemieši arvien vairāk pērk bembjus, ar ko driftot pie Mēbeļu nama, tad arī Tu ātri tiksi vaļā no sava šķūnētā 1999. gada šedevra. Un otrādi – ja ienākumi krīt, tad ar savu lielceļu haizivi varēsi ik rītu lepni paslīdēt garām pārpildītam divdesmit trešajam, bet pārdot to būs grūti.

Dārts Veiders birojā - Spēks ir ar Tevi. Your Move.

Runa ir par spēku samēru tirgū – angliski sauktu par leverage jeb sviras spēku. Darba tirgū Tu pārdod savu laiku, bet uzņēmums to pērk. Un tieši šobrīd ir tāds laiks, kad pārdevēju ir maz, bet pircēju – daudz. Spēks ir ar Tevi.

Ko tas nozīmē praktiski?

Pirmkārt, šobrīd ceļas algas, jo pircējs ir gatavs maksāt vairāk par preci, ko ir grūti dabūt. 2018. gada 1. ceturksnī Latvijā bija otrs augstākais algu kāpums Eiropas Savienībā pret iepriekšējo ceturksni.

Tas nozīmē, ka labam speciālistam nopelnīt €1500 uz rokas vairs nav nekāds kosmoss, par vadītājiem nerunājot. Turklāt pie 10% pieauguma gadā ir vajadzīgi vien trīs gadi, lai €1500 kļūtu par €2000. Jā, zinu jau zinu – tas viss ir atkarīgs no tā, vai pasaules tautsaimniecība nesāks buksēt, vai Latvijā mēs nepārkarsīsim ne tikai fiziski, bet arī ekonomiski, vai noteiktais darba devējs spēs sekot līdzi tirgus virzībai un daudziem citiem vai vai vai. Bet kopējais skats ir tāds – spējīgus cilvēkus Latvijā gaida arvien pieklājīgāks atalgojums ar tendenci strauji pieaugt. Un inflācija vēl joprojām sēž pie 3%.”

Visu rakstu vari izlasīt YourMove blogā.

Un tā ir taisnība. Cenas pieaug, algas pieaug. Labās pozīcijās var ļoti labi nopelnīt. YourMove arī blogā ir minēji par to kas tieši mainās brīdī kad darba sludinājumos ir jānorāda alga.

Tātad, cik daudz jūs varat nopelnīt Latvijā? Latvijas darba tirgū uzņēmumos reti tiek rādīti darba algu algas diapazoni. YourMove tas ir lieliski redzams. Piemēram IT ir ap 1200EUR, kas neliekas daudz, bet tas ir tikai diapazons. Paskatoties sludinājumus var redzēt tiešām adekvātas algas ja vien ir izglītība. Apskatīties algas.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir Your Move?

YourMove.lv ir darba un informācijas portāls, kas savieno profesionāļus ar pasaules pieredzi un uzņēmumus Latvijā, kas šo pieredzi spēj novērtēt, kā arī apkopo uzziņas par darba tirgu un iekārtošanos uz dzīvi Latvijā.

Kam domāts Your Move?

Your Move sākotnējā mērķauditorija ir jaunie un vidējā vecuma profesionāļi – zinoši, strādīgi un mērķtiecīgi cilvēki, kuri atgriezušies Latvijā pēc darba vai mācībām ārzemēs vai arī vēlētos to darīt, kā arī dzīvesbiedriem, kas nav no Latvijas. Neatkarīgi no tā, vai esi dzimis vai dzimusi Latvijā, vai arī uz Latviju grib pārcelties Tava otrā puse, Your Move Tu atradīsi gan darba iespējas, gan vērtīgus padomus.

Kādi darba piedāvājumi šeit atrodami?

Your Move apvieno vadošās kompānijas Latvijā – gan vietējās, gan starptautiskās. Tie ir mūsdienīgi, augoši un maksātspējīgi uzņēmumi ar rietumniecisku, starptautiski darba vidi un projektiem, kas sniedzas pāri Latvijas robežām.

Neatkarīgi no tā, vai Tevi interesē finanses, IT, konsultācijas, ārpakalpojumi, viesmīlība, jaunuzņēmumi vai ražošana, Your Move Tu atradīsi uzņēmumus, kas seko tiem pašiem principiem un vērtībām kā vairums citu darba devēju Rietumos. / avots /


Varbūt esi jau izmantojis YourMove pakalpojumus? Vai dzirdējis par to? Pieredze? Ceru, ka šis raksts palīdzēs kādam atrast vai likt apdomāt darba iespējas Latvijā. Jautājumu gadījumā noteikti varat sazināties ar cilvēkiem no YourMove. Izskatās pēc ļoti laba kolektīva, kas gatavs tev palīdzēt.

 

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi