Lielais vējš rada bīstamus apstākļus Dānijas tiltiem

Ēresunda (Øresund) tilts, kas savieno Kopenhāgenu ar Zviedrijas pilsētu Malmi (Malmö), tika slēgts svētdienas vakarā, kad plosījās vētrains laiks. Tilts bija slēgts abos virzienos vējainā laika dēļ, apstiprināja Dānijas Ceļu direkcija (Vejdirektoratet). Tika ietekmēta arī dzelzceļa satiksme. Tilts tika no jauna atvērts neilgi pirms pusnakts, bet ar vēja jutīgiem transporta līdzekļiem ieteicams izvairīties no brauciena.

Satiksme uz tilta ir normāla, sākoties pirmdienas rītam. Spēcīgs vējš ietekmēja arī vairāku citu Dānijas tiltus. Bet brāzmas mazinājās vēlā svētdienas naktī, dodot iespēju augsti braucošiem transportlīdzekļiem brīvi šķērsot tiltus, ieskaitot Mazo jostu tiltu starp Funenu un Jitlandi, un uz un kroņprinceses Marijas tiltu, kas šķērso Roskildes fjordu.

Lielu daļu Ziemeļeiropas svētdien skāra vētras, dažās valstīs piespiežot atcelt lidojumus. Apvienotajā Karalistē, kur vētra nosaukta par Ciara, laika apstākļu dēļ tika atceltas vairākas futbola spēles, kā arī Londonā notika 10 kilometru skrējiens, uz kuru bija pieteikušies 25 000 skrējēju. Lielbritānijas elektrības kompānijas ziņoja par elektroenerģijas padeves pārtraukumiem vismaz 30 000 klientiem, un Velsa redzēja brāzmas līdz 150 kilometriem stundā.

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.
Exit mobile version