19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Norvēģijas zemo cenu lidsabiedrības «Norwegian» filiāles paziņo par bankrotu

Viena no lielākajām zemo cenu aviokompānijām Eiropā “Norwegian” (“Norwegian Air Shuttle”) paziņojusi, ka lidsabiedrības Dānijas un Zviedrijas filiāles ir pieteikušas bankrotu.

2020. gada 20. aprīlī lidsabiedrība izplatījusi informāciju, ka Zviedrijas un Dānijas valdības piedāvātās finanšu atbalsta paketes nav bijušas pietiekami dāsnas, lai saglabātu šos abās valstīs esošos meitas uzņēmumus, jo koronavīrusa krīze turpina postoši ietekmēt aviosabiedrības.

Saskaņā ar oficiālo ziņojumu Oslo Fondu biržai visi Norvēģijas meitasuzņēmumi Pilot Services Sweden AB, Norvēģijas Pilot Services Denmark ApS, Norwegian Cabin Services Denmark ApS un Norwegian Air Resources Denmark LH ApS visi iesniedz bankrotu. Lēmums tika pieņemts pirmdien, un formālo procesu tagad pārvalda attiecīgo valstu bankrota tiesas.

Papildus tam ir pārtraukti arī daudzi līgumi ar personāla aģentūru OSM Aviation.

Koronavīrusa ietekme uz aviosabiedrībām ir bezprecedenta. Mēs esam darījuši visu iespējamo, lai nepieņemtu šo pēdējo grūto lēmumu, un mēs esam lūguši valdības atbalstu gan Zviedrijā, gan Dānijā ”, sacīja Norvēģijas izpilddirektors Jacob Schram.

Ietekmēts tiks gandrīz 5000 darbinieku starp visām šīm kompānijām.

Kopumā tiks ietekmēti 1 571 pilotu un 3 134 salona apkalpes locekļi, kas atrodas Zviedrijā, Dānijā, Somijā, Spānijā, Lielbritānijā un ASV. Tomēr tas neietekmē pilotus un salona apkalpi, kas atrodas Norvēģijā, Francijā un Itālijā.

Iemesls, kāpēc lēmums neietekmē Norvēģijas darbiniekus, šķiet, ir Norvēģijas valdības dāsnā labklājības programma. Norvēģu firmas, kas nonākušas finansiālās grūtībās, var uz laiku atlaist darbiniekus, ļaujot valstij maksāt viņiem pilnu algu. “Zviedrijā vai Dānijā nav līdzvērtīga iespēju,“.

Norvēģi izmantoja “force majeure” noteikumu priekšrocības līgumā, kas viņiem ir noslēgts ar OSM Aviation, lai izbeigtu daudzos apkalpes līgumus, kas ietekmēs darbiniekus Zviedrijā, Somijā, Spānijā, Apvienotajā Karalistē un ASV Norvēģijas ziņu nodaļā E24 iepriekš ziņoja, ka Lielbritānijas darbinieki ir informēti ka ne OSM, ne norvēģi nevarēja samaksāt algas par aprīli.

Koronvīrusa krīzes izraisītā pieprasījuma un ceļojuma ierobežojumu dēļ norvēģi ir samazinājuši gandrīz visus savus maršrutus. Daži izņēmumi ir maršruti no Norvēģijas lidostām sakarā ar sadarbības līgumu, kas viņiem ir noslēgts ar SAS un Norvēģijas valdību, lai saglabātu minimālo gaisa pārvadājumu piedāvājumu. Kamēr daudzas valstis sāk atvieglot koronavīrusa pasākumus, vairums starptautisko ceļojumu ierobežojumu joprojām ir spēkā. J. Schram, kurš iepriekš bija paziņojis par darbinieku atlaišanu līdz 90% darbinieku, sacīja, ka “nav laika gaidīt” bankrotu…

Mūsu piloti un salona apkalpe ir mūsu biznesa pamats, un viņi daudzus gadus ir paveikuši fantastisku darbu. Sirds plosošs ir fakts, ka mūsu Zviedrijas un Dānijas pilotu un salona apkalpes meitasuzņēmumi tagad ir spiesti pieteikt bankrotu, un es ļoti nožēloju par sekām, ko tas atstās mūsu kolēģiem. Mēs strādājam visu diennakti, lai izietu no šīs krīzes un atgrieztos kā spēcīgāks norvēģis ar mērķi pēc iespējas vairāk kolēģu atgriezt gaisā, ”sacīja J. Schram.

Norvēģijas vadības komanda mēģina pārliecināt investorus un kreditorus pieņemt visaptverošu pārstrukturēšanas paketi, mēģinot glābt uzņēmumu. Ja investori akceptēs plānus, viņu līdzdalība tiks ievērojami samazināta.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi