Policija Kopenhāgenā sākusi sodīt skrejriteņu lietotājus

0
556
Søren Bidstrup / Ritzau Scanpix
Søren Bidstrup / Ritzau Scanpix

Kopenhāgenas policija pagājušajā nedēļas nogalē izsniedza sodu 28 cilvēkiem par to, ka skrejriteņi tiek vadīti apreibinošo vielu ietekmē. Kamēr Latvijā šie braucamrīki vēl skaitās pie sporta inventāra tie neattiecas uz vadīšanas noteikumiem. Dānijā viņi tiek pielīdzināti riteņbraucējiem jeb ritenim. Arī Latvijā šīs izmaiņas tiek virzītas, bet kamēr tas nav noticis – skrejriteni ir sportainventārs.

24 no apturētajiem bija alkohola reibumā kamēr 4 bijuši narkotisko vielu reibumā. Šo informāciju Dānijas policija apstiprināja savā Twitter kontā.

Skrejriteņiem ir ļauts pārvietoties pa riteņiem paredzētām joslām, bet aizliegts to darīt uz gājēju ietvēm. Viņiem tiek piemēroti tādi paši noteikumi kā riteņiem. Augot koplietošanas transportu uzņēmumiem Dānijas policija sākusi pievērst uzmanību vai tiek ievēroti noteikumi. Skrejritenis ir grūtāk kontrolējams alkoholisko vietu ietekmē nekā ritenis vai automašīna, jo tam ir vajadzīgs labāks līdzsvars. Par šādu pārkāpumu Policija ir piemērojusi 2,000DKK lielu sodu, ja tas notiek atkārtoti tad sods ir bargāks.

Kopenhāgena ir arī paziņojusi, ka sāks ierobežot šo uzņēmumu daudzumu dažādās vietās, lai šo skrejriteņu skaits nebūtu pārāk liels.

Ja tu vēlies iepazīties ar skrejriteņu vadīšanas noteikumiem Dānijā tad dodies uz VisitCopenhagen.

Īsumā:

  • Drīkst braukt tikai viena persona.
  • Jābūt gaismām.
  • Atļautais alkohola līmenis 0.5.
  • Vismaz 15 gadus vecs.

 

Facebook Komentāri

Komentēt