19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Wizz Air atklās maršrutu no Billundas uz Rīgu

Jauns maršruts uz Billundu un vēl četriem ziemeļvalstu galamērķiem ir Wizz Air rezultāts, novietojot divus Airbus A320 lidmašīnās Rīgā.

Ungārijas zemo cenu aviosabiedrība Wizz Air piektdien paziņoja, ka no oktobra vidus tai atkal būs divas bāzes lidmašīnas Starptautiskajā lidostā Rīga.

Tādējādi uzņēmums ir mainījis lēmumu no februāra atsaukt vienu no lidmašīnām no bāzes Latvijas galvaspilsētā. Tajā laikā maršruti uz Bergenu, Reikjavīku-Keflaviku, Barselonu un Telavivu pazuda, bet pirmie divi galamērķi atgriežas, kad otrā bāzes lidmašīna atkal ieņems vietu Rīgas lidostā.

Turklāt ir vieta arī jauniem maršrutiem, kuru galamērķi ir Bilunda, Stokholma-Skavsta, Trondheima, Hamburga un Birmingema. Tādējādi nākotnē no Rīgas tiks apkalpoti seši ziemeļvalstu galamērķi, jo Wizz Air jau lido uz Sandefjord Torp netālu no Oslo.

Palielināta konkurence
Maršruts no Billundas uz Rīgu notiks divas reizes nedēļā, pirmdienās un piektdienās, kas būs ideāli piemērots ilgstošām nedēļas nogalēm Latvijas galvaspilsētā.

Ir lidojumi plkst 11.40 no Rīgas pēc vietējā laika un ar ierašanos plkst. 12.25 Billundā. Pēc tam lidmašīna tiek apgriezta 30 minūtēs un atgriežas plkst 12.55 virzienā uz Rīgu, kur tā nolaižas plkst. 15.35. Tieši pazīstamās 180 sēdvietu Airbus A320 lidmašīnas ved Dānijas ceļotājus turp un atpakaļ.

AirBaltic jau lido piecas reizes nedēļā starp Billundu un Rīgu ar 145 sēdvietu Airbus A220, tāpēc šajā maršrutā ir konkurences iespējas, kur Wizz Air ir paziņojis cenas no 109 kronām par vienu braucienu.

Tādējādi airBaltic iknedēļas ietilpība maršrutā ir 1450 sēdvietas, savukārt Wizz Air nāk ar 720 sēdvietām. Raugoties perspektīvā, airBaltic maršrutā visu 2019. gadu bija gandrīz 53 000 pasažieru, tāpēc ir paredzama pastiprināta konkurence.

Jauns frontālais uzbrukums airBaltic
Nepārtrauktā Ungārijas zemo lidojumu paplašināšanās no bāzes Rīgā ir ērkšķis airBaltic pusē, kurai šodien ir dominējošā pozīcija Starptautiskajā lidostā Rīga. Turklāt airBaltic papildus Billundai lido arī uz Bergenu, Hamburgu, Reikjavīku-Keflaviku, Stokholmu-Arlandu un Trondheimu, kas visi ir jauni Wizz Air galamērķi.

Kopš 2010. gada Wizz Air ir lidojis ar 3,8 miljoniem pasažieru maršrutos uz un no Rīgas, un ar otrās bāzes lidmašīnas atgriešanos būs 15 maršruti uz 10 valstīm.

Rezervē savas biļetes jau tagad Wizzair mājaslapā.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi