Legolanda Dānijā kā atvaļinājums ģimenei?

Ja jūs jautātu savam bērnam izstrādāt perfektu brīvdienu, kā tas izskatītos? Daudz laika pie datora? Svaigā gaisā? Varbūt laiks baseinā? Iespēja izklaidēties visu dienu? Dzīvnieku atrakcijas? Ir daudz vietas, kas šo jautājumu varētu atrisināt, bet ir arī tādas mazas pilsētas Dānijā kā Billund, Vejle, Givskud utt. Legoland Dānijā ir viena no populārākajām vietām Eiropā.

Billundā Jitlandē ir viena no vietām kura vilina pie sevis ģimenes un tur ir trīs vilinošas lietas: pirmā pasaulē Legoland, kas tika atvērta 1968. gadā; Skandināvijas lielākais akvaparks Lalandia; un kopš septembra – Lego māja. Papildus tam, pilsēta ir pārdēvēta par “Bērnu galvaspilsētu”. Tas nav tikai gudrs sauklis – “Bērnu galvaspilsēta” ir Lego uzņēmuma un vietējās pašvaldības izveidota organizācija, kuras uzdevums ir padarīt Bilundu par bērniem draudzīgāko vietu, kur dzīvot un strādāt.

 

Praksē tas nozīmē, ka vietējie bērni tiek ielūgti plānot sanāksmes, lai sniegtu ieguldījumu jaunās āra telpās, tādās iekārtās kā bērnu bibliotēka, kurā bērni var iekļūt grāmatu plauktos, un drošāki maršruti pa pilsētu. “Vēlamies iekļaut bērnu lēmumu par to, kāda veida sabiedrībā mēs vēlētos dzīvot, teica Charlotte Sahl-Madsen, bijušais valdības ministrs un tagad bērnu galvaspilsētas izpilddirektors.

Apmeklētājam vērienīgais projekts ir visredzamākā Lego House (pieaugušie / 3-12 gadu veci, ap 30Eur biļetes, jaunākiem par 3 gadiem par brīvu). Tas ir gaišs, balts arhitektūras brīnums, kas izskatās tā, it kā milzis spēlētos ar liela izmēra Lego klucīšiem tā Sahl-Madsen raksturo Lego ģimenes dāvanu bērnu galvaspilsētai. Guardian arhitektūras kritiķis Olivers Vainraits jau izteica labus vārdus par šo projektu – dažādi bloki, klucīšu veidā sienas flīzēs un spilgti krāsainām terasēm – kad es savu septiņus gadus veco dēlu paņēmu oktobrī līdzi, es zināju, ka vizūlais mums noteikti patiks. Tas, ko es negaidīju, bija tas, ka būs tik daudz darāmā ēkā, kurā pavadījām astoņas stundas.

The Lego House from above. Photograph: Rex

Lego kokā (6,5 miljoni klucīšu), kas dominē iekštelpu “kvadrāta” centrā, un Lego super faniem, kas pazīstami ar nosaukumu “Afols” (pieaugušie Lego fani), ir izveidots īsts wow faktors. Bet reālai aizraušanās bērniem ir iespēja piekļūt 25 miljoniem Lego klucīšu. Draudzīgais personāls, kas spēlē Lego spēlētājus. Šeit nav neviena šķēršļa, kas atļāutu ritināt jūsu mobilo telefonu. Mēs izgatavojām ziedus Lego dārziem, vardes uz lilija spilventiņiem un automašīnām, kuras mēs izvietojām uz ceļa. Mēs sacentāmies robota spēlēs un pat spēlējām ar pusdienām: uzbūvē savu pasūtījumu ar klucīšiem, pēc tam skatīties, kā viņa tiek izgatavota uz ekrāna animācijas, pirms tā tiek piegādāta no Lego robotiem. Pat izstāde par Lego uzņēmuma vēsturi mūs aizkustināja. Vai zinājāt, ka sākotnējie Lego klucīšus nevarēja sabloķēt kopā?

Apmeklētāju skaits jūlijā un augustā palielinās, taču oktobrī parasti cilvēku skaits ir mazāks.

Un tad ir Lalandia. Šis plašais izklaides centrs – tieši blakus esošajai viesnīcai – ir kaut kā paslīdējis zem tūrisma radara. Ap 723 000 apmeklētājiem Aquadome saņem gada laikā.

Vegas stila mega zonas ar krāsainām zilām debesīm, kafejnīcu un veikalu “ielu”, mini-amfiteātra un galvu reibinošas izklaides vietas: ledus slidošana, boulings, mini golfs utt. Bez šaubām, galvenais ir Aquadome. Mēs pavadījām pēcpusdienu četros baseinos un sešos ūdens slidkalniņos. Tur ir tik daudz aktivitātes, ka tās ir grūti uzskaitīt.

The waterslides and pools of Lalandia. Photograph: Gils Søren Lambert

Kad bijām izmēģinājuši Lego un Lalandiju pārcēlāmies uz Givskudas zoodārzu – safari parks ar 40 dinozauru atveidojumiem – un pēc tam uz tuvējo Vejles pilsētu. Sēžot pie fjorda virsotnes Jitlandes austrumu piekrastē Vejle ir populāra dēļ āra aktivitātēm. Vasarā pludmalē, kas izvietota gar fjorda abām pusēm. Nesen šī pilsēta ir ieguvusi reputāciju par pārsteidzošu arhitektūru: godalgotais Bølgen (Viļņu), piecu daudzkārtēju daudzdzīvokļu ēku rindas, no kuras paveras skats uz ostu un citiem arhitektūras brīnumiem: peldošais Vejle Kayak Club. Vejle ir tiešām viena no skaistākajām Dānijas pilsētām.

Bølgen in Vejle. Photograph: Mads Hansen

Ar 10 dažādiem muzejiem Vejle piesaista daudzus tūristus. Kultūras vēstures muzejā dala kopīgu vieta ar kokvilnas fabriku. Mākslas studijām un jaunizveidotiem darbiem. Vejle bērniem pēc Lego un Lalandia, bet šo pilsētu ir vērts apmeklēt. Billund – Vejle ir pāris minūšu braucienā ar auto.

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Citi jaunumi

Exit mobile version