19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Dānija balso par pievienošanos Eiropas Aizsardzības aģentūrai.

Parlamenta vairākums nobalsoja par pievienošanos, ņemot vērā Dānijas lēmumu atcelt ES aizsardzības rezervāciju pagājušajā vasarā. Pašlaik Dānija ir vienīgā ES dalībvalsts, kas nav Eiropas Aizsardzības aģentūras (EAA) dalībniece – tā tika izveidota 2004. gadā, lai palīdzētu dalībvalstīm attīstīt savus militāros resursus.

Tomēr tuvākajā laikā tas izskatās, ka mainīsies, ņemot vērā ziņas, ka Parlaments ir atvēris ceļu Dānijai, lai kļūtu par 27. EAA dalībvalsti.

Šis solis ļaus Dānijai piedalīties kopīgos ES centienos iegādāties un izplatīt municiju Ukrainai. Balsojuma pamats Parlamentā šodien izriet no Dānijas lēmuma atcelt ES aizsardzības rezervāciju referendumā pagājušajā vasarā.

Šī rezervācija nozīmēja, ka Dānija nevarēja piedalīties EAA vai citos ES vadītos militāros projektos.

“Eiropai ir jāuzņemas lielāka atbildība par savu drošību, un Dānijai pilnībā jāpiedalās sadarbībā,” sacīja aizsardzības ministrs, Troels Lund Poulsen.

“EAA īpašu lomu spēlē, atbalstot dalībvalstu sadarbību, un mēs ar nepacietību gaidām iespēju to veicināt.”

Cerības uz PESCO

Dānija tagad var arī pieprasīt apstiprinājumu pievienošanai PESCO – Pastāvīgajai strukturētajai sadarbībai, kas ir daļa no ES drošības un aizsardzības politikas, kas īsteno strukturālu integrāciju.

Pašreizējiem PESCO dalībniekiem ir jābalso, lai apstiprinātu Dāniju kā jaunu dalībnieci – kas tiek prognozēts notikt iespējams jau 23. maijā.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi