19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Dānijā ir visvairāk Covid-19 pacientu slimnīcā kopš 2021. gada janvāra

Ar Covid-19 slimnīcā nogādāto cilvēku skaits Dānijā pirmdien pieaudzis līdz augstākajam līmenim kopš 2021. gada janvāra.
Kopējais slimnīcās ar koronavīrusu slimo cilvēku skaits pirmdien palielinājās par 61 un šobrīd ir 770. Šis rādītājs ir augstākais kopš pagājušā gada janvāra beigām.

Jāņem vērā, ka tas var ietvert cilvēkus, kuri nesaistītu iemeslu dēļ atrodas slimnīcā un kuriem uzturēšanās laikā ir pozitīvs Covid-19 tests.

Slimnīcas joprojām gatavojas tikt galā ar slodzi, neskatoties uz pieaugošo Covid pacientu skaitu, norāda anesteziologs un pacientu organizācijas Lungeforeningen vadītājs Torbens Mogensens.

“Es teiktu, ka to joprojām var viegli pārvaldīt, lai gan tas acīmredzami rada lielāku spiedienu uz slimnīcām,” Mogensens sacīja ziņu kanālam Ritzau.

Maksimālais uzņemto pacientu skaits no 2020. gada ziemas viļņa sasniedza 964 2021. gada 4. janvārī, kad inficēšanās skaits ir daudz mazāks.

16. decembrī Dānijas slimnīcās ar vīrusu saslimušie bija 517 cilvēki, bet 1. decembrī – 439 cilvēki.

Vecākais medicīnas konsultants decembra beigās teica, ka “mums visiem vajadzētu sagaidīt inficēšanos (Dānijā)”.

Hospitalizācijas “sāk sasniegt līmeni, kad jāsāk uztraukties” pagājušajā nedēļā Ritzau pastāstīja Olborgas Universitātes slimnīcas infekcijas slimību nodaļas profesors un vecākais medicīnas konsultants Henriks Nīlsens.

Mogensens sacīja, ka slimnīcas ir aprīkotas ar labāku pieredzi daudzās jomās, lai tiktu galā, ja pašreizējā viļņa laikā tiktu sasniegts vai apsteigts lielākais uzņemto skaits pirms 12 mēnešiem.

No 770 pašreizējām uzņemšanas reizēm 73 pacienti atrodas ICU aprūpē, bet 46 saņem ārstēšanu ar ventilatoru.

ICU pacientu skaits tika raksturots kā “stabils”, kas saskaņā ar Mogensenu ir pozitīva zīme.

“Ņemot vērā ļoti augsto inficēšanās gadījumu skaitu decembra beigās, nešķiet, ka cilvēki saslimst tik daudz, kā bija paredzēts, ja skatāties tikai uz Delta variantu,” viņš teica.

Omicron variants Dānijā pagājušajā mēnesī kļuva par dominējošo vīrusa formu.

Kopumā pirmdien reģistrēts 8801 jauns vīrusa saslimšanas gadījums. Tas nedaudz atpaliek no dienām pirms Jaungada nedēļas nogales, kad četras dienas pēc kārtas šis rādītājs pārsniedza 20 000.

Pirmdienas zemais rādītājs ir saistīts ar tehnisku problēmu, ziņojot par aptuveni 60 000 testu rezultātiem, paziņoja Nacionālā infekcijas slimību aģentūra Valsts seruma institūts.

Pārbaudes pozitivitātes rādītājs ziņotajiem testiem bija nedaudz mazāks par 12 procentiem, kas atbilst decembra pēdējās nedēļas rādītājam.

Sagaidāms, ka otrdien mākslīgi augsts dienas kopsummas rādītājs ir saistīts ar rezultātu ziņošanas nobīdi no pirmdienas.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi