Dānija pagarinās robežkontroli uz robežas ar Vāciju

«Joprojām pastāv spiediens uz Eiropas ārējām robežām un problēmas, ko rada migranti, kas virzās cauri Eiropai,» skaidroja Stejberga.

«Dānijai joprojām draud nopietni terorisma draudi, kādēļ robežkontrole ir nepieciešama,» viņa piebilda.

Lai kontrolētu migrantu plūsmu, Šengenas zonas valstis Zviedrija, Dānija, Vācija, Austrija un Norvēģija 2015.gadā ieviesa kontroli uz robežām.

Sākotnēji bija domāts, ka šie pasākumi būs spēkā tikai sešus mēnešus, bet vēlāk tie tika vairākkārt pagarināti.

Arī Zviedrija paziņoja, ka plāno pagarināt robežkontroli vēl par sešiem mēnešiem līdz novembrim.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija informē, ka Dānija ir pagarinājusi pagaidu robežkontroli ar Vāciju līdz 2020.gada 12.maijam. Minētais paredz, ka policija izlases kārtībā pārbauda ceļotāju dokumentus, lai ierobežotu nelegālo imigrantu pieplūdumu.

Dokumentu pārbaude notiek uz autoceļiem pie Vācijas – Dānijas robežas Jitlandē, kā arī pie prāmjiem Gedserā (Gedser), Redbī (Rødby) un Rennē (Rønne) Dānijā. Pamatojoties uz minēto, aicinām ceļotājus ņemt vērā, ka iespējama kavēšanās, ieceļojot Dānijā no Vācijas.

Dānijas valdība ir pieņēmusi lēmumu no 2019.gada 12.novembra uz sešiem mēnešiem (līdz 2020.gada maijam) ieviest pagaidu robežkontroli uz Zviedrijas robežas – gan uz prāmjiem, gan uz Ēresunda (Øresund) tilta, veicot kontroli ieceļotājiem no Zviedrijas Dānijā.

Savukārt Zviedrijas ieviestā robežkontrole ir spēkā līdz 2019.gada 12.novembrim un tiek piemērota vilcienu pasažieriem, kas dodas no Dānijas uz Zviedriju – dokumenti tiek pārbaudīti Kopenhāgenas lidostā, kas ir pēdējā pietura pirms Dāniju un Zviedriju savienojošā Ēresunda (Øresund) tilta.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: palidziba@mfa.gov.lv .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.

Izmantotais avots: https://www.mfa.gov.lv/konsulara-informacija/celotajiem/celojumu-bridinajumi/bridinajumi/49273-danijas-karaliste

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.
Exit mobile version