19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

Orhusas skolas daļēji tiek atvērtas no jauna, samazinoties koronavīrusa ierobežojumiem

Daži Orhusas vidusskolas (ģimnāzijas) skolēni no otrdienas atkal var fiziski apmeklēt nodarbības.
Līdz ar vietējiem ierobežojumiem Silkeborgas pilsētā daļēji tika slēgtas vidusskolas, kuras apmeklē 16–19 gadus veci bērni, pirmdienā vēlu paziņojumā sacīja Veselības ministrija.

Pusei Orhusas vidusskolu audzēkņiem sākotnēji tiks atļauts atgriezties, atlikušajiem ierobežojumam paliekot spēkā līdz 4. septembrim.

Gan Orhusas, gan Silkeborgas pašvaldībās tika veikti pasākumi, kuru mērķis ir palēnināt jaunu Covid-19 infekciju lokalizētu pieaugumu.

Dānijas Pacientu drošības pārvalde pagājušajā nedēļā paziņoja par iespējamu Silkeborgas ierobežojumu atvieglošanu, ja turpināsies “pozitīva tendence” jaunu gadījumu skaita samazināšanai.

Tādējādi sejas maskas vairs nebūs vajadzīgas lielveikalos un pilsētas tirdzniecības centros, un restorānu slēgšanas laiki tiks pielāgoti pārējai valstij.

Daži Orhusas ierobežojumi paliks spēkā. Tas ietver kafejnīcu un restorānu pienākumu slēgt līdz pusnaktij, lai gan to var pārskatīt pirms pašreizējā 4. septembra derīguma termiņa beigām.
Puse pilsētas vidusskolas skolēnu tagad atgriezīsies klasē.

“Izglītības iestāžu vadība būs atbildīga par to, lai pirms fizisko izglītības iestāžu apmeklēšanas sākšanas būtu izstrādāts nodarbību plāns atbilstoši veselības aizsardzības iestāžu ieteikumiem,” teikts ministrijas paziņojumā.

Netika sniegta papildu informācija par to, kuri studenti sākotnēji atgrieztos nodarbībās.

Veselības ministrs Magnuss Heuniče sociālā medija ierakstā uzslavēja Orhusu, sakot, ka pilsēta ir “izdarījusi labi”, lai varētu atvieglot pasākumus.

Par pilsētas vidusskolām, Maršēborgas ģimnāziju, paziņoja, ka pirms skolas atvēršanas paziņojumam gaidīs līdz trešdienai.

“Es par to tikai priecājos. Es priecājos, ka viņi mūs uzklausīja. Bet tas ir tieši iemesls, kāpēc mēs vēlamies atbildīgi atsākt darbību ar attālināšanos ( video konferneces ) un tā tālāk, ”skolas direktore Kirstena Skova stāstīja Ritzau.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi