3.4 C
Copenhagen
pirmdien, marts 20, 2023

Slimnīcu darbiniekiem Dānijā un Norvēģijā apstiprināts koronavīruss.

Darbiniekiem slimnīcās Norvēģijā un Dānijā ir diagnosticēts koronavīruss, kas potenciāli inficē vairāk nekā simts pacientus.
Oslo universitātes slimnīca piektdienas pēcpusdienā paziņoja, ka vairāk nekā nedēļu pēc atgriešanās no brīvdienām Itālijas ziemeļos vienam no tās darbiniekiem ir apstiprināts koronavīruss.

“Mēs esam ārkārtīgi pārliecināti, ka darbinieks netika inficēts slimnīcā, bet tā vietā infekcija tika atvesta no Ziemeļitālijas,” piektdien Norvēģijas raidorganizācijai NRK sacīja Oslo universitātes slimnīcas administratīvais direktors Bjerns Atle Bjerndbets.
 
Sestdien Orhūsas universitātes slimnīca Dānijas ziemeļos ziņoja, ka vienam no tās darbiniekiem ir pozitīvs vīrusa tests, piebilstot, ka karantīnā ir ievietoti vēl 30 cilvēki, ar kuriem darbinieks ir bijis kontaktā.
 
Orhūsas slimnīcas darbinieks šonedēļ bija atgriezies no medicīniskās konferences Minhenē, ziņoja laikraksts Jyllands-Posten.
 
“Pašlaik mēs izmeklējam, kur šī persona ir bijusi pēdējās dienās, lai noskaidrotu, ar ko viņš ir kontaktējies,” laikrakstam sacīja Anne Hempel-Jørgensen no Dānijas Pacientu drošības pārvaldes.
 
Tiek uzskatīts, ka Norvēģijas veselības aprūpes darbinieks ir kontaktējies ar vairāk nekā 100 slimnīcas acu klīnikas līdzstrādniekiem un pacientiem, kuri parasti ir gados veci, padarot viņus īpaši neaizsargātus.
 
Darbinieks pēc pirmajiem simptomiem otrdien tika pārbaudīts pret vīrusu. Četri citi klīnikas darbinieki tagad ir pakļauti vīrusa pārbaudei pēc elpošanas grūtībām.
 
Pēc Orhūsas Universitātes slimnīcas galvenā ārsta Larsa Østergaarda teiktā, Dānijas veselības aprūpes darbinieks trīs dienas bija blakus pacientiem. Kopenhāgenas universitātes profesors, kas specializējas vīrusu infekcijās, Allans Randrups Thomsens laikrakstam Berlingske sacīja, ka tas ir “žēl no infekcijas viedokļa”, ka persona tik ilgi bija saistīts ar citiem, pirms tika atklāta viņa slimība.
 
“Tas ir nozīmīgi, un starp tiem, kurus viņš ir saticis, pastāv slimības risks,” viņš teica.
 
Norvēģijas Sabiedrības veselības institūts līdz šim ir apstiprinājis sešus vīrusa gadījumus. Kamēr Dānijas Veselības pārvalde ir apstiprinājusi trīs.

Iepriekš jau rakstījām, ka SAS pagarina lidojumu aizliegšanu uz Ķīnu.

Kā arī par to, ka Kopenhāgenas lidostā ir aizdomas par to, ka kāda sieviete iespējams ir inficējusies.

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi