Somija atjauno ierobežojumus ceļojumiem starp Dāniju un Norvēģiju.

Somijas valdība trešdien apstiprināja, ka tā atkārtoti ieviesīs ceļošanas ierobežojumus uz vairākām valstīm, ieskaitot Ziemeļvalstis – Dāniju un Norvēģiju. Uz dažām valstīm, kuras iepriekš bija Somijas “zaļajā” sarakstā, tagad atkal tiks piemēroti ierobežojumi, sacīja Helsinki.

Iekšējo robežu kontrole un ceļošanas ierobežojumi attieksies uz satiksmi no Norvēģijas, Dānijas, Islandes, Vācijas, Grieķijas un Maltas,” Tā ziņo Somijas iekšlietu ministre Marija Ohisalo.

“Aizvien nopietnākā koronavīrusa krīze daudzviet Eiropā nozīmē, ka valdība daudzās valstīs tagad atjauno robežkontroli un karantīnas prasības. Tas notiek pēc sarunām Somijas koalīcijas valdībā, ”raksta zviedru valodā publicētais Helsinku laikraksts Hufvudstadsbladet.

Jaunie ierobežojumi ir kompromiss starp pastiprinātu piesardzību pret pandēmiju un vēlmi saglabāt robežas atvērtas, norāda laikraksts.

Pēc Somijas ārlietu ministrijas ziņām pašizolācija ir ieteicama visiem tiem, kas ierodas Somijā un nāk no valstīm, kuras pakļautas iekšējo vai ārējo robežu kontrolei. Valsts karantīnas vadlīnijas var atrast Somijas Nacionālā veselības un labklājības institūta vietnē.

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.
Exit mobile version