19.3 C
Copenhagen
trešdien, maijs 31, 2023

SVARĪGI: Dānija slēdz robežas, lai neizplatītos koronavīruss

Dānija slēgs savas robežas, virzoties uz koronavīrusa cīņas pārtraukšanu, piektdienas vakarā paziņoja valdība. Robežas tiks slēgtas sestdien, 14. martā, pusdienlaikā līdz 13. aprīlim, paziņoja valdība.

Tiks apturēta visa pasažieru satiksme uz un no Dānijas.

Ceļotāji tiks novirzīti prom no robežas, ja viņi nevar pierādīt, ka viņiem ir likumīgs iemesls tur atrasties, piemēram, ja viņi ir Dānijas pilsoņi vai ārvalstu pilsoņi, kas dzīvo un strādā valstī.

Uz robežām var veidoties rindas.

Dānijas pilsoņiem joprojām būs atļauts ieceļot valstī. Slēgšana neattieksies uz preču pārvadājumiem, ieskaitot pārtikas produktus, zāles un rūpniecības preces.

Dānija jau ir slēgusi skolas un universitātes un nosūtījusi valsts sektora darbiniekus uz mājām, jo tā cīnās ar koronavīrusa ierobežošanu. Dānijas Veselības pārvalde ziņoja par 164 jauniem apstiprinātiem koronavīrusa gadījumiem piektdienas rītā plkst. 10, ņemot vērā kopējo inficēto skaitu Dānijā līdz 785 – tikai par duci mazāk nekā Apvienotajā Karalistē.

Dānija ir aizvērusi savas robežas, jo koronavrius ātri izplatās visā Eiropā

Dānija slēdzot robežu ir veikusi dažus no vissmagākajiem pasākumiem Eiropā, cenšoties apturēt slimības izplatīšanos. Dānijas parlaments ceturtdien vienbalsīgi pieņēma likumu par ārkārtas koronavīrusu, ar kuru veselības aizsardzības iestādēm tiek piešķirtas pilnvaras ar policijas atbalstu piespiest veikt pārbaudes, ārstēšanu un karantīnu.

Robežkontrole notiek pēc tam, kad Pasaules Veselības organizācija brīdināja, ka Eiropa tagad ir koronavīrusa epicentrs, kas pirmo reizi parādījās Vuhanā Ķīnā decembrī.

Īrija ceturtdien paziņoja par visu skolu un bērnu aprūpes iestāžu un citu sabiedrisko vietu, piemēram, muzeju, slēgšanu, bet Skotija aizliedza vairāk nekā 500 cilvēku pulcēšanos. Apvienotās Karalistes valdība paziņoja, ka tā vēl nepāries uz skolu slēgšanu, jo trūkst pierādījumu par tās efektivitāti, lai gan tas tiks regulāri pārskatīts.

Itālijas vissmagāk skartajā Lombardijas reģionā slimnīcas ir satriektas gan ar slimajiem, gan mirušajiem. Valsts restorāni, kafejnīcas un mazumtirdzniecības veikali tika slēgti, apturot personisko pārvietošanos, lai arī pārtikas veikaliem, aptiekām un tirgiem bija atļauts darboties.

Latvija, Francija, Īrija, Dānija, Norvēģija, Lietuva, Alžīrija un Slovākija ir slēgušas skolas, tāpat kā vairākas pilsētas Vācijā, ieskaitot galvaspilsētu Berlīni.

Eiropas veiksmīgākā futbola komanda Madrides “Real” visus savus spēlētājus ievietojusi karantīnā pēc tam, kad ir viens pozitīvs koronavīrsua gadījums. Čehijas valdība pastiprināja robežkontroli, un Slovākija slēdza savas starptautiskās lidostas un sauszemes transporta mezglus.

Papildināts ar avotiem: AVOTS 1 un AVOTS 2.

Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi