Noziedznieki, kas izcieš sodu par tādiem noziegumiem kā slepkavība un izvarošana, tiks pārvietoti uz Lindholmu.
Dānijas parlaments ir apstiprinājis finansējumu plānam turēt ārvalstu noziedzniekus uz nelielas salas, neskatoties uz Apvienoto Nāciju Organizācijas un vietējās opozīcijas kritiku.
Tā kā Dānija ieņem arvien grūtāku nostāju attiecībā uz imigrāciju, valdība vēlas nosūtīt uz Lindholmas salu līdz 100 cilvēkiem, kuri ir saņēmuši cietuma sodus, bet kurus nevar deportēt, jo viņiem dzimtenē draud spīdzināšana vai nāvessods.
Finansējums shēmai tika iekļauts Dānijas 2019. gada budžetā, par kuru likumdevēji ceturtdien balsoja.
Cilvēkiem, kuri ir notiesāti par noziegumiem, sākot no slepkavībām un izvarošanām līdz mazāk smagiem nodarījumiem, paredzēts izveidot cietumu 2021. gadā, un tā izmaksas būs 759 miljoni kronu.
Zinātnieki, kas pēta cūku gripu, trakumsērgu un citas lipīgas slimības, Lindholmu izmanto kā laboratoriju un krematoriju.
Saskaņā ar plānu noziedznieki var atstāt salu dienas laikā, bet viņiem būs jāpaziņo varas iestādēm par atrašanās vietu un naktī jāatgriežas
Viens prāmis, kas apkalpo trīs hektāru salu uz dienvidrietumiem no Kopenhāgenas, tiek nosaukts par “Virus”.
Plāns ir izraisījis opozīciju Vordingborgas pašvaldībā, kuras sastāvā ir arī Lindholma. “Cilvēki domā, ka tas nav reālo problēmu risinājums,” pirms balsojuma sacīja Vordingborgas mērs Mikaels Šmēds.
ANO cilvēktiesību vadītāja Mišela Bašette ir paudusi nopietnas bažas par šo ideju.
Lielākā daļa ārvalstu noziedznieku, kuru izraidīšanas sodus nevar izpildīt, tagad tiek aizturēti Jitlandes centrā Dānijas rietumos.
Tur dzīvojošie iedzīvotāji saka, ka jūtas nedroši, lai arī policija ziņo, ka noziedzība pēdējos gados šajā reģionā nav pieaugusi.
Tagad Kalvehave iedzīvotāji, no kuriem atiet prāmis uz Lindholmu, baidās par savas pilsētas nākotni, kas ir atkarīga no tūrisma.
“Tas nebūs ieguvums apgabalam un tas nepiesaistīs vairāk tūristu. Tieši otrādi,”
sacīja Klauss, 47 gadi, hotdog stenda īpašnieks pilsētā, kurā dzīvo 632 cilvēki.
Dānija gadu desmitiem ilgi cīnījās par to, kā imigrantus, no kuriem lielākā daļa ievēro likumus, integrēt tās labklājības valstī.
Sabiedriskās debates pastiprinājās 2015. gadā, kad no Vidējo Austrumu un citu valstu konfliktiem ieradās lielas patvēruma meklētāju grupas.