(ARKIV) Skærmarbejde den 26. juni 2018. For år tilbage kunne en alder på 60 plus for mange være en ulempe på arbejdsmarkedet. Arbejdsgiverne var ikke synderligt interesserede i de ældre medarbejdere, men sådan er det langtfra længere. Med en ledighed på 3, 7 procent i maj 2018 er arbejdsløsheden blandt de 60-64-årige cirka halvt så høj som hos de 25-29-årige. Det skriver Ritzau, lørdag den 7. juli 2018.. (Foto: Mads Joakim Rimer Rasmussen/Ritzau Scanpix)

Augstā bija nodarbinātības pieaugums gan privātajā, gan publiskajā sektorā Dānijā, tādējādi saglabājot darba tirgus rekordu.
Saskaņā ar nesen publicētajiem datiem no nacionālās aģentūras “Statistika Dānija“, darba samaksas pieaugums gan privātajā, gan publiskajā sektorā.

Kopējais strādājošo skaits Dānijā augustā palielinājās par 6500, tādējādi kopējais skaitlis sasniedza 2 760 000.

Šis skaitlis ietver privātā sektora pieaugumu par 5300, turpinot ilgstošu tendenci nodarbinātības palielināšanā nozarē vairākus gadus. Saskaņā ar Dānijas statistiku vidēji 3500 cilvēku katru mēnesi ir atraduši darbu privātajā sektorā pēdējo piecu gadu laikā.

“Šajā nozares grupā 2018.gada augustā bija 1992,3 tūkst. Algoto darbinieku. Tas ir vislielākais kopējais rādītājs un 24 800 vairāk nekā 2008. gada martā, kad uzņēmumos un organizācijās strādājošo personu skaits, kas ir nopelnījis algu, sasniedza maksimumu pirms finanšu krīzes”, aģentūra raksta savā tīmekļa vietnē.

Publiskajā sektorā algoto darbinieku skaits palielinājās līdz 831 400 – lēciens nedaudz pārsniedza 1000.

“Tas lielā mērā uzsver ekonomisko augšupeju Dānijā pēdējo gadu laikā.”

Interešu organizāciju ekonomisti teica, ka skaitļi liecina, ka darba tirgū vajadzīgas vairāk roku, un aicināja veikt reformas, lai palielinātu darba tirgus resursus darba devējiem.

Dānijas Tirdzniecības palāta (Dansk Erhverv) aicināja atvieglot noteikumus par darbā pieņemšanu no ārzemēm, bet Dānijas Būvinsabiedrība (Dansk Byggeri) arī sacīja, ka ir nepieciešamas reformas.

“Taču ir svarīgi arī uzsvērt, ka reforma, protams, ne vienmēr nozīmē izmantot nūju, tas var būt arī ar burkāns”, teica raksta komentārā Dāņu Celtniecības asociācijas vadošais ekonomists Bo Sandberg.

Tiek apsvērts arī mainīt budžetu, lai noturētu cilvēkus ilgāk darba tirgū.

Ja meklē darbu tad ietektu izlasīt šo rakstu.

Facebook Komentāri