19.4 C
Copenhagen
ceturtdien, augusts 18, 2022

Dānijas premjerministre: “Nekas vairs nebūs tā kā agrāk..”

Dānijas premjerministre ir brīdinājusi, ka tad, kad Dānija pēc Lieldienām sāks mīkstināt savus koronavīrusa ierobežojumus, tas nenozīmē atgriešanos normālā stāvoklī, ikdienā. Intervijā Dānijas valsts raidorganizācijai DR svētdienas vakarā Mette Frederiksena sacīja, ka būs nepieciešami jauni skolu un darba vietu vadīšanas veidi, kā arī jāturpina ierobežojumi bāriem, restorāniem un pasākumiem.

Mans labākais novērojums ir – ņemot vērā to, ko es zinu, un to, ko mēs līdz šim esam mēģinājuši -, ka mēs daudz ko mainīsim savā ierastajā dzīvē,” viņa sacīja svētdienas vakarā. “Mēs neatgriezīsimies Dānijā, kā tas bija pirms 6. marta.
 
Frederiksena pagājušajā pirmdienā paziņoja, ka Dānija pēc Lieldienām sāks pakāpenisku koronavīrusu bloķēšanas pasākumu atcelšanu, lai gan precīzs datums vēl nav noteikts. Svētdienas intervijā viņa sacīja, ka ierobežojumu turpināšana svārstīsies no sabiedriskā transporta līdz publiskiem un privātiem pasākumiem.
 
Mēs nevarēsim saspiesties tuvu vilcienos, autobusos un metro tādā veidā, kā mēs esam pieraduši,” viņa sacīja. “Vai arī stāvēt ļoti tuvu kopā ar daudziem citiem cilvēkiem
 
Pārejas periodam būs nepieciešami arī jauni darba un skolas apmeklēšanas veidi, viņa piebilda.

Mums būs jāstrādā savādāk nekā mēs esam pieraduši, tiekoties dažādos laikos,” viņa sacīja. “Īsumā es neredzu, kā visi bērni varēs apmeklēt skolu, vai visi jaunieši var sākt izglītību vienlaikus.
 
Viņa brīdināja, ka, lai arī pašreizējie skaitļi izskatās pozitīvi, samazinoties cilvēku skaitam, kuri tiek hospitalizēti ar infekcijām, tas varētu strauji mainīties, kad ierobežojumi tiks atcelti. “Kāršu nams varētu nokrist. Un tas varētu nokrist ātrāk, nekā mēs iedomājamies,” viņa sacīja.
 
Frederiksena runāja arī par to, kā pandēmija un tās sekas ietekmēs viņas valdības vērienīgos klimata plānus.
 
Tas, kas bija svarīgi, pirms koronavīruss mūs skāra, joprojām ir svarīgs,” viņa sacīja. “Fakts, ka mums ir spēcīga sabiedrība, ka mēs vēlamies vairāk koncentrēties uz izglītību, ka cīņa pret klimata izmaiņām ir svarīga. Viss, kas bija svarīgs pagājušajā gadā, ir svarīgs arī šodien.
 
Bet viņa atzina, ka tagad būs jāpārskata visi izdevumu plāni un ieguldījumu prioritātes, kuras valdība bija noteikusi pirms krīzes.
 
Mūsu pasaule ir mainīta. Mūsu ikdienas dzīve mainīsies,” viņa sacīja.


 

Facebook Komentāri
Rinaldshttp://rinalds.co
Freelance, konsultants un students Dānijā. LatviesiDanija.lv ir viens no maniem projektiem pie kuriem strādāju.

Jaunākais

Citi jaunumi